Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Takım elbisenin cebinde unutulan 3 bin lirayı müşterisine teslim etti

Bursa’da kuru temizleme işi yapan İlhami Balıkçı, temizlenmesi için bırakılan takım elbisenin cebinde 3 bin TL buldu.

Giriş Tarihi: 5.11.2015 12:04
Takım elbisenin cebinde unutulan 3 bin lirayı müşterisine teslim etti
Parayı takım elbisenin sahibi Ramazan Genç'e teslim eden İlhami Balıkçı, meslek yaşamında erkek müşterilerin cebinde kadın iç çamaşırı, prezervatif, aşk mektubu, tabanca mermisi, muska bulduğunu söyledi.


Merkez Nilüfer ilçesinde kuru temizleme işi yapan 45 yaşındaki İlhami Balıkçı, önceki gün temizlemesi için bırakılan takım elbisenin cebinde 3 bin lira buldu. Balıkçı parayı, takım elbisenin sahibi sigortacı Ramazan Genç'e teslim etti. Temizlenmesi için kendisine bırakılan tüm kıyafetlerin ceplerini kontrol ettiğini belirten İlhami Balıkçı, 29 yıllık meslek yaşamında kendisine bırakılan erkek ve kadın kıyafetlerinin cebinde para ve dövizin yanı sıra ilginç şeyler bulduğunu söyledi. Erkek müşterilerin cebinde kadın iç çamaşırı tanga ve, prezervatif bulduğunu açıklayan Balıkçı, elbiseleri temizledikten sonra bu eşyaları tekrar bulduğu cebe koyup sahiplerine hiçbir şey söylemeden teslim ettiğini açıkladı.


KAYINVALİDEDEN 20 YIL GİZLENEN 2 ÇEYREK ALTIN20 yıl önce evlenen bir kadın müşterisinin, temizlemesi için kendisine verdiği eski gelinliğin eldiveninin içinden 2 çeyrek altın çıktığını belirten İlhami Balıkçı şunları anlattı:

"Çeyrek altınları görünce hemen onu arayıp, 'Hemen gelirseniz kıyafetlerinizi size teslim edip iki de çeyrek altın hediye edeceğim' dedi. Geldi. Gelinlik ile altınları verdim. Önce promosyon sandı. Gerçeği söyleyince bana, 'Düğün günümde kayınvaldem çok titizdi. Ondan saklamak için iki çeyrek altını eldivenime sakladım. Sonra da unutmuşum' dedi."CEPTEN ÇIKAN UNUTAMADIĞI MEKTUP


Ramazan Genç, bir süre önce kendisine temizlemesi için takım elbise bırakan bir müşterisinin cebinden, parasal sıkıntıları olduğu için evlilik yıldönümünde ona hediye alamayan eşinin yazdığı mektubu bulduğunu ve bunu unutamadığını vurguladı. Genç şöyle dedi:

"Mektupta, 'Bugün evlilik yıldönümümüz. Seni çok seviyorum aşkım. Ama paramız olamadığı için hediyeni alamadım. Sana özel yemekler de yapamadım. Canım yanıyor. Bunu sana belli etmek istemiyorum. Beni yanlış anlamaman için bu mektubu sana yazıyorum' yazmış. Ancak eşi mektubu bulup okumayınca kıyafetlerle bana geldi. Kıyafeti temizledim ve mektubu bulduğum cebe koyup kıyafeti müşterime teslim ettim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takım elbisenin cebinde unutulan 3 bin lirayı müşterisine teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN