Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık, yüzün renginde gizli

Uzmanlar yüz kızarıklığının alkol ya da ilaçla bağlantılı olduğunu, siyah noktaların ise iç organların düzgün çalışmadığını gösterdiğini belirledi

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Sağlık, yüzün renginde gizli
İngiltere'de Healthista isimli dergi, yüzde oluşan çizgi, leke veya noktaların insan sağlığıyla ilgili uyarılar anlamına geldiğini gösteren bir makale yayımladı. Dergiye konuşan Dr. Deyo Famuboni, yüzün renginin alkole veya ilaçlara bağlı olabileceğini, siyah noktaların ise iç organların düzgün çalışmadığını gösterdiğini söyledi.

ALKOL = KIZARMA VE GÖZALTI TORBASI
Kadınların kullandığı doğum kontrol haplarının cildin pigment dengesini bozan melazma isimli bir cilt hastalığına neden olduğunu belirten Famuboni, melazmanın yanı sıra kan dolaşımına bağlı pek çok cilt hastalığının hamilelik ve sonrasındaki 1 yılda kendini gösterebileceğini anlattı. Aşırı alkol tüketiminin yüzde kızarma ve gözaltı torbası şeklinde ortaya çıktığı belirtilirken, güneşlenmenin lekelenme ve kırışıklık olarak yüzde belirdiği ifade ediliyor. Kullandığınız ilaçlar ise yine kızarıklık ve kurdeşen olarak kendini belli edebilir. Hava kirliliği çevresel faktörler de kırışıklık ve pigment değişikliğine neden oluyor. Bazı gıdalara karşı tepki gösteren ciltse kendini koruma altına almak için iltihaplanıp yanıkla aynı belirtileri doğurabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık, yüzün renginde gizli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN