Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben kanunu uyguladım

İzmir'de damadın şaka olsun diye 'hayır' demesi üzerine salonu terk eden nikâh memuru Esenkaya: Kanun ilk soruda 'hayır' cevabı alınca işlemi bırakmamızı söylüyor

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Ben kanunu uyguladım
Muğla'da damadın 'şaka olsun' diye "Hayır" demesi üzerine salonunu terk eden nikah memuru Süleyman Esenkaya, "Kanuna göre, ilk soruda hayır cevabı verince işlemi bırakmamızı söylüyor. Ben de kanunu uyguladım" derken, damat ise "Ortalık biraz gergin gibiydi. Şaka yapıp havayı yumuşatmak istedim" dedi. Milas'ta yaşayan İsmail ve Dilek Üstün çifti, geçen Salı günü, nikahlarını kıydırmak için belediye nikah salonuna gitti. Çiftin yakınlarının da hazır bulunduğu nikah işlemi sırasında 22 yıllık nikah memuru Süleyman Esenkaya, önce geline "Hiçbir baskı altında kalmadan evlenmeyi isteyip istemediğini" sordu. Gelinin "Evet" demesiyle aynı soruyu damada sorunca bu kez "Hayır" cevabı aldı. Gelin, eşine, "Aferin çok güzel oldu" şeklinde tepki gösterirken, nikah memuru da salonu terk etti. Çiftin yakınlarının araya girmesiyle nikahı 2 saat gecikmeli kıyan Esenkaya, "Yasa gereği sorulması gereken soruyu sordum. Eğer ilk sorduğumda sessiz kalsaydı, 3 defa sorardım. Böyle şeylerin şakası olmaz. Çünkü hayır, deyince insanın aklına ' zorla mı getirildi?' sorusu gelebilir" dedi.

"ORTAMI YUMUŞATMAK İSTEDİM"
Damat İsmail Üstün ise "Ortalık biraz gergin gibiydi. Şaka yapıp havayı yumuşatmak istedim. Memurda bu şakayı ciddiye alınca, iş bu noktaya geldi. Daha sonra her şey tatlıya bağlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben kanunu uyguladım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN