Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık'tan "21 Afgan çocuk" açıklaması!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca "korunmaya alınan 21 Afgan çocuktan haber alınamadığı" iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 9.11.2015 17:43
Bakanlık'tan 21 Afgan çocuk açıklaması!

Bakanlık, bazı basın yayın organlarında yer alan "Korunmaya Alınan 21 Afgan Çocuktan 4 Aydır Haber Yok" başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamada, bağlı kuruluşlarda bakım altında bulunan refakatsiz çocuklar hakkında bakım tedbiri alınarak çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

Çocuklara eğitim, sağlık ve barınma desteğinin yanı sıra psiko-sosyal ve hukuki destek sağlandığı, bakım altında bulunan çocuklar için gerçekleştirilen bütün işlemlerin, çocuğun üstün yararı ilkesi çerçevesinde yürütüldüğü vurgulandı.

Açıklamada, 21 Afgan çocuğun İzmir Toplanma Merkezi'nden Erzincan İl Müdürlüğü Sabancı Çocuk Destek Merkezi'ne 24 Temmuz 2015 tarihinde getirildiği, dağınık olarak getirilen çocukların, 25 Temmuz 2015'ten itibaren 5 gün içinde kurumdan izinsiz olarak kaçtığı kaydedildi.

Çocukların bulunması için Erzincan Emniyet Müdürlüğüne bildirimde bulunulduğu, aynı zamanda Erzincan Valiliği tarafından konunun incelendiği belirtilen açıklamada, "Bahse konu haber Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmekte olup konu ile ilgili olarak, Bakan talimatıyla Denetim Hizmetleri Başkanlığımızca iki denetçi görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma sonucunda varsa ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır" ifadesi kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık'tan "21 Afgan çocuk" açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN