Akdeniz Üniversitesi'nde taciz iddiası!

Giriş Tarihi: 11.11.2015 14:42 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 15:10
Akdeniz Üniversitesi'nde taciz iddiası!

Akdeniz Üniversitesi'nde bir grup kız öğrenci dersi basarak, arkadaşlarını taciz ettiğini iddia ettikleri genci aradı. Derste bulunmayan genç, kantinde otururken teşhir edildi.

Akdeniz Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yaşanan taciz olayını teşhir etmek için toplanan üniversiteli kız öğrenciler sınıf sınıf dolaşıp olayı duyurdu. Ellerinde tacizci olduğunu iddia ettikleri öğrencinin fotoğrafını taşıyan kızlar sınıfı basıp dersi dağıttı. Ders anlatan öğretim görevlisiyle de tartışan öğrenciler ile sınıftakiler arasında arbede yaşandı.

'Tacizden hesabı kadınlar soracak' sloganlarıyla sınıftan ayrılan kız öğrenciler, bu kez 'tacizciyi' okulda aramaya devam etti. Sloganlarla okulu dolaşan öğrencilere, diğer öğrenciler de alkışlarla destek verdi. Protestocular derste bulamadıkları öğrenciyi kantinde otururken bulunca ortalık karıştı.

'Kendisi burda, işte pişkin pişkin oturmakta... Sen nasıl bir kadına dokunabilirsin, hakkın var mı' diye bağıran bir kız öğrencilere bir süre sonra üniversitenin güvenlik görevlileri müdahale etti.


SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ


Tacizci olduğunu iddia ettikleri öğrencinin üzerine bardak fırlatan kız öğrenciler, öğrencinin güvenlik görevlileri tarafından götürülmesinin ardından dağıldı.

Ancak tartışmalar bitmedi. Sosyal medyada görüntülerin yayınlanmasının ardından okul ikiye bölündü.

Bazı öğrenciler, gencin teşhir edilmesini kınadı, yargısız infaz yorumunda bulundu. Kendilerine Antalya Üniversiteli Kadın Kolektifi adını veren grup üyeleri ise olayda kadının beyanının esas alındığını ve genç hakkında gerekli adli mercilere şikayette bulunduklarını da söyledi.

Dersin basılmasına tepki gösteren yorumlar da vardı. Grup, dersini böldükleri öğretim üyesinin de kendilerine şiddet uyguladığını iddia etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Üniversitesi'nde taciz iddiası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN