Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den muhteşem İstanbul videosu

(), İstanbul'u en güzel biçimde tanıtmak için İngiliz yönetmen Rob Whitworth'a video hazırlattı.

Giriş Tarihi: 12.11.2015 16:37 Güncelleme Tarihi: 12.11.2015 16:44
THY'den muhteşem İstanbul videosu
Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un dünyanın da merkezi olduğu, muhteşem görsel şölenle kanıtlanıyor.

THY, tüm dünyaya adını gururla duyurduğu Şehr-i İstanbul'u en güzel biçimde tanıtma adına, İstanbul'un her yönünü en iyi biçimde ortaya koyabilecek yeteneğe sahip dünyaca ünlü bir isimle, şimdiye dek yapılmış en güçlü ve her anlamda İstanbul'u anlatan videolardan birine imza attı.

Video, İstanbul'un her biri birbirinden farklı, bir araya geldiklerinde eşsiz bir bütün oluşturan tarihi, kültürel ve sosyal yönlerini buluşturup, dünya izleyicisinin beğenisine sunmayı hedefliyor.

İstanbul'un eşsiz tarihi dokusu ve birleştirici unsurları, en yeni ve etkileyici çekim teknikleriyle bu videoda yer aldı. Böylece dünyanın ilgi ve merakını uyandıracak, insanların İstanbul'a gelmelerini sağlayacak çalışmanın ortaya çıkması amaçlandı.

Projede, şehir videoları çekme konusunda uzmanlaşan, bu alanda yeni çekim teknikleri ve montaj yöntemlerini geliştirerek işine adapte eden İngiliz yönetmen Rob Whitworth ile çalışıldı. Barcelona ve Dubai için tanıtım filmleri hazırlayan Whitworth, dünyaca ünlü film festivallerinde de pek çok ödüle layık görüldü.

Şehrin en güzel karelerini yakalayan Whitworth'ün çalışması, izleyenlere sonu hayranlıkla biten bir İstanbul deneyimi sunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'den muhteşem İstanbul videosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN