Cinnet kurbanı kadın, 3 kişiye hayat verdi

MİT görevlisi Kenan Şen kendisini terk eden eşi ve kızını kayınpederinin evinde vurarak intihar etti. 37 yaşında şiddet kurbanı olan genç kadının ailesi organlarının bağışına onay verdi. İki böbrek ve karaciğer 3 hastaya can oldu

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Cinnet kurbanı kadın, 3 kişiye hayat verdi
MİT Erzurum Bölge Müdürlüğünde görev yaparken depresyona giren ve tayini İzmir'e çıkınca emekliliğini isteyen Kenan Şen (45), izne ayrılıp, bir süredir Bursa'nın Gemlik ilçendeki babasının yanında kalan eşi ve kızının yanına geldi. Geçen Pazar gecesi cinnet getiren Şen, beylik tabancasıyla önce eşi Seçil Şen'i (37), ardından da kızı Eda Şen'i (10) başlarından birer kurşunla vurdu. Ardından da aynı tabancayı başına dayayarak intihar etti. Kenan Şen ve kızı Eda Şen ölürken, ağır yaralanan Seçil Şen, kaldırıldığı Bursa Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa Devlet Hastanesine sevk edildi. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümünün gerçekleşti.

AİLENİN ONAYIYLA ZAMANLA YARIŞ
Bunun üzerine hemen harekete geçen Bursa Organ Nakli Koordinatörleri, genç kadının ailesiyle görüşerek organlarını bağışlamasını istedi. Aile de kabul edince, genç kadının bağışa uygun olan 2 böbreği ve karaciğeri Bursa Devlet hastanesinde yapılan operasyonla alındı. Genç kadının karaciğeri Bursa'da organ bekleyen bir hastaya, böbreklerinden biri, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde acil organ bekleyen bir hastaya, diğeri de yine İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde acil çağrıyla organ bekleyen bir hastaya nakledildi.

EN ACI GÜNDE, CAN VEREN KARAR

Organ Nakli Bursa Bölge Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, yaptıkları görüşme sonucu ailenin organ bağışını kabul ettiğini anlatarak, "Aile en acı günlerinde böyle bir karar verip organ bağış yapmayı kabul ederek, 3 hastamızın hayatını kurtarmış oldu. Üç hastamız, yarın sabah sağlıklı organlarıyla, yeni bir hayata başlamış olacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinnet kurbanı kadın, 3 kişiye hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN