Ünlü Modacıya Kıbrıs’ta hapis şoku!

Giriş Tarihi: 13.11.2015 21:05
Ünlü Modacıya Kıbrıs’ta hapis şoku!

Ercan Devlet Havalimanı’ndan 11 Mayıs tarihinde saat 12.20 raddelerinde 'ye giriş yapmak isterken tasarrufunda 5 gram 369 miligram hintkeneviri türü madde bulunan sanık aleyhindeki karar bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde açıklandı.

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay'dan oluşan mahkeme heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu kararı açıkladı. Kararda sanık lehine ve aleyhine olan unsurları değerlednirdiklerini ve bu davayı titizlikle incelediklerini belirten Başkan Ömer Güran, sanığın sosyal faaliyetlerini ve yaptığı yardımları aleyhinde hafifletici neden olarak değerlendirdiklerini söyledi.


1 AY CEZAEVİNDE HAPİS YATACAK

Başkan sanığın konu maddeyi kullanmak için değil sadece bir etkinlik çıkışında kullanmaya çalışacak olan gençlerin elinden alarak kullanmalarını engellemek ve imha etmek için almasını da hafifletici neden olarak değerlendirdiklerini söyledi. Ancak sanığın konu uyuşturucu maddeyi imha etmek için yeterli zamanı olmasına rağmen cebinde unutup imha etmediğini ve ülkemize ithal etmesini aleyhinde hafifletici neden olarak değerlendirdiklerini de ekleyen Başkan Güran tüm bu olgular ışığında sanığı işlemiş olduğu Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan 1 ay ay süre ile ile cezalandırmayı uygun bulduklarını açıkladı. Diğer yandan Şansal 12 Mayıs'ta çıkarıldığı mahkemede 40 bin TL kefaletle mahkeme kararına kadar serbest bırakılmıştı.


'DEN SINIRDIŞI EDİLEBİLİR

almış olduğu cezanın 1 ay olması dolayısı ile şartlı tahliye şansı bulunmuyor ve aldığı cezadan cezaevi indirimi olan 6 günde 1 gün indirim olanağından yararlanacak. Öte yandan SABAH'ın elde ettiği bilgilere göre modacı Şansal'ın yattığı süre de dikkate alınarak 22 gün sonra tahliye edilip sınır dışı olmasının yüksek olduğu ögrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü Modacıya Kıbrıs’ta hapis şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN