Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koşulsuz sevgi

17 bedensel ve zihinsel engelli çocuk bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında götürüldükleri atlı spor kulübünde belki de hayatlarının en mutlu anlarını yaşadı

Giriş Tarihi: 14.11.2015
Koşulsuz sevgi
Bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, düzenlenen bir sosyal sorumluluk projesiyle ilk defa atlarla tanıştı. Atların onlara sunduğu koşulsuz sevgiye karşılık veren engelli çocuklar, atların kulaklarına sevgi sözcükleri fısıldadı. At sırtında şampiyonluk madalyası ile ödüllendirilen çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

"SENİ SEVİYORUM, ÇOK GÜZELSİN"
Çatalay Binicilik Atlı Spor Kulübü, KW Platin Keller Williams Emlak Şirketi ile ortak bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Kulübün kapılarını Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde eğitim gören 17 engelli çocuk için açtı. İlk defa atlarla tanışan engelli çocukların sevinci görülmeye değerdi. Kimi ata binmekte zorlandı, kimi korktu. Ama sonunda atın üzerine binince ilk kurulan sevgi bağında ortaya mutluluğun resmi çıktı. Suat Anıl Alkan, at sırtında şampiyon bir jokey gibiydi. Kendisini izlemeye gelenlere atın sırtından selamlar gönderen Alkan, atın kulağına "Seni seviyorum. Çok güzelsin sen" diyerek, sevgi sözcülerini fısıtıldamadan da edemedi. Kıymet Kutadgu da atlarla iletişim kuranlar arasındaydı. Atların ritmik hareketlerine ve vücut ısılarına yakından temas eden Berke Silahçı'nın mutluluğu sevinç çığlıklarına dönüştü. Mehmet Sağgöz de bindiği atla konuşarak, sevgi gösterisinde bulundu. 17 engelli, atlarla yaptıkları gösterinin ardından tek tek şampiyonluk madalyalarını aldı. Çatalay Binicilik Spor Kulübü'nün sahibi Erdal Çatalay "Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Böyle bir sosyal sorumluluk projesiyle onların gülümsediğini görmek benim için büyük bir mutluluk. Atların ritmik hareketleri ve vücut ısısı mucizeler yarattı. Atlarla öyle güzel bir bağ kurdular ki hayatlarında unutamayacakları bir günü onların hafızalarına kazıdığımız için çok mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koşulsuz sevgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN