Aldatma davasında tablolara tedbir...

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Aldatma davasında tablolara tedbir...

Kendisini aldattığı iddiasıyla ressam eşi Nihat K.'ya boşanma davası açan Çeşminaz K., kocasının 200'den fazla tablosunun üzerine tedbir konulmasını istedi

Bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan ve bugüne kadar sayısız sergi açan ressam Nihat K.'ya, 8 yıllık eşi Çeşminaz K. tarafından 500 bin lira tazminat istemli boşanma davası açıldı. Çeşminaz K., İstanbul Aile Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, kendisini aldattığını ve aşırı alkol aldığı zaman şiddet uyguladığını iddia ettiği ressam kocası Nihat K.'nın 200'den fazla eseri üzerine tedbir konulmasını istedi. Kocasının İ.E. adlı kadınla yasak ilişki yaşadığını, sosyal medya hesaplarında birlikte çektirdikleri fotoğrafları paylaşmaktan çekinmediklerini, hatta eşinin İ.E.'yi geçen ağustos ayında Alaçatı'da kendisiyle tanıştırdığını öne süren Çeşminaz K. bu durumdan derin üzüntü duyduğunu dile getirdi. Çeşminaz K. evlilik öncesi aldığı aracını satıp ressam eşinin kredi kartı borçlarını ve faturalarını ödediğini, ona atölye kiralayıp tadilat yaptırdığını anlattığı dilekçesinde, tespit edilerek kendisine verilmesini talep etti. Dilekçede şöyle denildi:

RESİMLER DEPOYA GİTSİN
"Taksim Sıraselviler'deki adreste bulunan resimlerin tek tek tespit edilerek üzerlerine tedbir konulmasını talep ediyoruz. Tedbir kararının yarar sağlaması için resimlerin mahkemece tespit edilecek bir depoya kaldırılmasını istiyoruz. Yakında bir sergide satışa çıkacak eserlerden elde edilen gelire de tedbir konulsun. Aldatıldığını öğrenerek hayatı alt üst olan müvekkilim ağır depresyon geçirmiş, ailesi ve çevresinde büyük utanç duymuştur. 250 bin lira maddi ve 250 bin lira manevi tazminatın davalıdan tahsiline karar verilmesini talep ediyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldatma davasında tablolara tedbir...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN