Türkiye'nin en iyi haber sitesi

namazı vakitleri - 20 Kasım 2015

namazı saat kaçta? İstanbul saati ne zaman? Ankara ? İzmir ? İşte 20 Kasım 2015 !

Giriş Tarihi: 20.11.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 11:59
Cuma namazı vakitleri - 20 Kasım 2015
namazı öğle vaktinde kılınmaktadır. her hafta bir kaç dakikalık bir değişme göstermektedir. Peki bu hafta saat kaçta? İşte il il 20 Kasım 2015 !


İl il Cuma namazı vakitlerini öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


CUMA NAMAZI VAKİTLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

Cuma namazı nasıl kılınır?

Öncelikle, Cuma namazının dört rekatlık ilk sünneti kılınır. Bu kılınan sünnet namazı, öğlen namazının ilk sünneti gibi kılınır. Bu namazı cemaatte yer alan her Müslüman bireysel olarak kılar ve sessizce Müezzin Efendinin seslenişi beklenir. Sonra, cami içerisinde Müezzin tarafından sadece cami cemaatının duyabileceği kadar bir sesle ikinci ezan okunur ve akabinde imam hutbeye çıkarak Hutbesini okunur. Hutbe okunduktan sonra, müezzin tarafında kamet getirilir ve cemaat İmama tabi olur ve Cuma namazının iki rekatlık farzı kılınır.

Daha sonra ise bütün cemaat Cuma namazının iki rekatlık farzını imam ile beraber kılarlar. Sonra, dört rekattan oluşan Cuma namazının 4 rekatlık son sünneti kılınır. Bu son sünnetinde kılınış şekli ve usulü ilk sünnet gibidir.

Bundan sonra, 'Vaktine yetişip kılmadığım son öğle namazının farzını kılmaya' diye niyet ederek, aynen öğle namazının farzının kılınışı gibi zuhr-i ahir dediğimiz namaz kılınır. Bu önemli namaza niyeti şöyle yapmak daha uygun olacaktır; Niyet ettim 4 rekat zuhr-i ahir kılmaya

Daha sonra ise, iki rekat sünnet namazı kılınır. Bu namaza niyet ettim öğlen namazının 2 rekat son sünnetini kılmaya denir ve öğlen namazının son iki sünnetin kılınır.

Son olarak ta Müezzinin yönlendirmesi ile Ayet-el-kürsi ve tesbihler okunur, yani tespihat yapılır, dua edilir ve cemaat dağılır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma namazı vakitleri - 20 Kasım 2015
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN