Doktor Aynur'u 'çocukları' uğurladı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Doktor Aynur'u 'çocukları' uğurladı

Sekreterinin eski eşi tarafından öldürülen Kadın Doğum Uzmanı Aynur Dağdemir'i, doğumlarını gerçekleştirdiği çocuklar ve kendi kızları uğurladı

Samsun'da önceki gün tartışma sırasında araya girince sekreterinin eski eşi olan ayakkabı tamircisi Yusuf Demirbaş (38) tarafından bıçaklanarak öldürülen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 49 yaşındaki Op. Dr. Aynur Dağdemir, için dün önce çalıştığı hastanenin önünde tören düzenlendi. Vali İbrahim Şahin, protokol üyeleri, mesai arkadaşları, meslektaşları ve vatandaşların da yer aldığı yaklaşık bin kişinin katıldığı törene, doğumlarını yaptırdığı birçok kadın da çocuklarıyla birlikte geldi. Törende konuşan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan, "İnsanı yaşatmak için çalışan din, dil, cinsiyet ve statü farkı gözetmeksizin bütün birikimlerini şifa vermek için harcayan bir meslektaşımız değerli arkadaşımız Dr. Aynur Dağdemir menfur bir hadise sonucu görevi başındayken hunharca şehit edildi. Acımız çok büyük, tarifsiz ve telafisiz" dedi.

ANNEDEN YÜREK YAKAN AĞIT

Talihsiz doktorun eşi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi öğrencisi olan 20 yaşındaki kızı Başak ve Hukuk Fakültesi öğrencisi olan ikizi Tuğçe, güçlükle ayakta durdu. Tabutun başına gelen Tuğçe, annesinin fotoğrafına uzun uzun bakarak gözyaşları döktü. Dr. Dağdemir'in annesi Aysel Gölpınar ise tabutu öperek kızına veda ederken, "Kızım ben seni çiçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun" diye ağıt yaktı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, Op. Dr. Dağdemir'in ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor Aynur'u 'çocukları' uğurladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN