Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasten öldürmekten müebbet hapsi istendi

Kasten öldürmekten müebbet hapsi istendi

Adıyaman'da boşandığı Sevgi Pektaş'ı 9 kurşunla öldüren Şahin Bilginer'in "Tasarlayarak kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Adıyaman'da, aynı zamanda dayısının kızı olan eski eşi Sevgi Pektaş'ı, boşandıktan 2 ay sonra "Son defa konuşalım" diye eve çağırıp, bodrum kata indirerek 9 kurşunla öldüren Şahin Bilginer hakkında, "Tasarlayarak kasten adam öldürmek"' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Adıyaman'ın Besni ilçesinde kahvehane işleten 37 yaşındaki Şahin Bilginer, henüz 16 yaşındayken, dayısının kızı Sevgi Pektaş ile evlendi. Eşinden şiddet gören 3 çocuk annesi Sevgi Pektaş, daha fazla dayanamayınca, geçen yılın başında evi terk etti. Ardından çift 29 Nisan'da boşandı. Besni Mal Müdürlüğü'nde çalışan Pektaş, tayinini de ailesinin yaşadığı Malatya merkeze istedi. Bu durumu gururuna yediremeyen Şahin Bilginer, geçen 30 Haziran günü, taşınmak için hazırlık yapan eski eşini "Son defa konuşalım" diyerek evine çağırdı. Bilginer, 9 yaşındaki oğluyla eve gelen Sevgi Pektaş'a, barışıp yeniden bir araya gelme teklifinde bulundu. Barışmayı kabul etmeyen 41 yaşındaki Pektaş ise yeniden bir araya gelmelerinin mümkün olmadığını söyleyerek tepki gösterdi. Sinirlenen Şahin Bilginer ise "Gel dışarıda konuşalım" diyerek evden çıkardığı kadını, bodrum kata indirdi. Burada üzerinde taşıdığı ruhsatsız tabancayı çıkaran Bilginer, eski eşini 9 kurşunla öldürdü. Polise teslim olan Bilginer, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

YAKIN DEĞİL UZAKTAN ATIŞ

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı ise hazırladığı iddianamede, zanlı Bilginer'in, "Onunla konuşmak için merdivenden inerken yüzümü tırmaladı. Ben de ateş ettim" dediğini ancak talihsiz kadının olay günü üzerinde bulunan giysilerinde, Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı'nda yapılan incelemede, kurşun deliklerinin "Uzaktan yapılan atışla" meydana geldiğinin belirlendiğine dikkat çekti. Şahin Bilginer'in cinayeti tasarlayarak işlediğini belirten Cumhuriyet Savcısı, bu nedenle TCK'nın 81/1 maddesi uyarınca "Tasarlayarak kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. İddianamenin, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edilmesinin ardından zanlı eski koca, önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

BAŞÖRTÜSÜNÜ MEZAR TAŞINA BAĞLAMIŞLARDI
Sevgi Pektaş toprağa verildikten sonra, kızları Özlem (12) ve Çilem (16), annelerinin mezar taşına olay günü başında olan başörtüsünü bağlayarak ağlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasten öldürmekten müebbet hapsi istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN