Erkeğe niyet, 8 kıza kısmet!

Her defasında "erkek" umuduyla çocuk yapan Trabzonlu Cinkaya çifti 8 kız sahibi. Baba Cinkaya, "Okuyup ayakları üzerinde dursunlar" dedi

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Erkeğe niyet, 8 kıza kısmet!
Trabzon'da ikinci kızlarından sonra her defasında "inşallah bu sefer erkek olur" niyetiyle çocuk yapan çiftin şu anda tam 8 kızı var. Artık pes eden çift, "Allah'ın takdiri böyleymiş. Şimdi hepsini büyütmek ve okutmak için mücadele ediyoruz" dedi.

KIZLARINA GÖZÜ GİBİ BAKIYORLAR
Şalpazarı ilçesine bağlı Doğancı köyünde yaşayan Fatma ve Mustafa Cinkaya çifti 17 yıl önce evlendi. Geçimlerini çiftçilik yaparak sağlayan çift ikinci kızları dünyaya geldikten sonra "İnşallah bu sefer erkek olur" niyetiyle sürekli çocuk yaptılar. Ancak her seferinde kız oldu. Şimdi çiftin en küçüğü 11 aylık, en büyüğü 16 yaşında olan tam 8 kızı var. En küçüğü Gamze 11 aylık, Gönül 4 yaşında, Kübra 8, Fatma 10, Cansu 12, Ayfer 13, Aysun 15, en büyükleri Aysel ise 16 yaşında... Kızlarına gözü gibi bakan Fatma (36) ve Mustafa Cinkaya (41) çifti onların tüm ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla karşılıyor. Anne Fatma Cinkaya, "Evlatlar arasında kız veya erkek ayrımı olmaz. Biz erkek olsun istedik ama nasip böyleymiş. Şimdi onların hepsini büyütmek ve okutmak için mücadele ediyoruz. Tarlada çalışıp her hasadı evlatlarımızın geleceğine yatırıyoruz" dedi. Kızları büyüdükçe okula gidenlerin sayısının arttığını, masrafların da arttığını söyleyen baba Mustafa Cinkaya ise "Masrafları karşılamak için çeyrek asırdır içtiğim sigarayı da bıraktım. Okuyup, kendi ayaklarının üzerinde duracaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkeğe niyet, 8 kıza kısmet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN