Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan yardımcısına bak

Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer, Öğretmenler Günü kutlaması için belediyenin düzenlediği yemekte, bir öğretmene kafa atarak burnunu kırdı

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Başkan yardımcısına bak
İzmir'de CHP'li Gaziemir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, önceki akşam bir otelde, ilçede görevli öğretmenlerin davetli olduğu bir gece düzenledi. Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman'ın da katıldığı gecede, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol konuşma yapmak için kürsüye geldi. Ancak salondaki gürültü nedeniyle öğretmenleri, "Çok gürültü yapıyorsunuz. Bu kadar da olmaz. Birbirimizi dinlememiz lazım. Sizler eğitimci insanlarsınız. Biraz daha duyarlı olun" sözleriyle uyardı. Bu çıkışa tepki gösteren bir grup öğretmen ise "Konuşmayı ve saygıyı senden mi öğreneceğiz" diyerek Şenol'u protesto için salonu terk etti.

'YEMEK PARANIZI BİZ VERDİK'
Ortam gerilirken, belediye görevlileri ile öğretmenler arasında tartışma çıktı. Bu sırada Gaziemir Endüstri Meslek Lisesi'nde öğretmen olan, aynı zamanda Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri olan Barış Düdü, iddiaya göre Başkan Şenol'a "Terbiyesiz" dedi. Daha önce Şenol'un özel kalem müdürlüğünü yapan ve kısa süre önce Başkan Yardımcısı olarak atanan Mehmet Tuncer de Barış Düdü'ye, "Bana bak sen benim başkanıma 'terbiyesiz' diyemezsin. Sen kimsin. Yediğiniz yemeğin parasını biz verdik" diyerek kafa attı. Burnu kırılan ve yüzü kanlar içinde kalan öğretmen, Belediye Başkanı Şenol kürsüdeyken mikrofona uzanarak, "Sayın Başkan yanınızda getirdiğiniz itlerinize sahip çıkın. Burada öğretmenler hem azar işitiyor hem de dayak yiyor. Buna sessiz kalıyorsunuz" diye bağırdı.

BAŞKAN: GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Tuncer'den şikâyetçi olan Düdü, "Bunu yapan insan olamaz. Öğretmenler Günü'nde hiç yapılmaz. Bu olayın peşini bırakmayacağım" dedi. Belediye Başkanı Şenol ise saldırıyı kınayarak, personeli adına özür diledi ve gereğini yapacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan yardımcısına bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN