Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kafesteki bülbül gibi besliyorum'

77 yıl sonra kavuşan Karakoyun çifti, kerpiç evlerinde çok mutlu. Mustafa dede "Gönlümdeki sevdası hiç bitmedi. Onu kafesteki bülbül gibi besliyorum" diyor

Giriş Tarihi: 26.11.2015
'Kafesteki bülbül gibi besliyorum'
Kahramanmaraş'ta genç yaşta birbirlerine âşık olmalarına rağmen ailelerinin karşı çıkmasıyla yolları ayrılan ve 77 yıl sonra huzur evinde karşılaşınca dünyaevine giren 92 yaşındaki Mustafa Karakoyun ve 95 yaşındaki Döndü Karakoyun, birbirinden ayrılmıyor. SABAH'ın, Göksun ilçesine bağlı Çardak mahallesindeki kerpiç evlerinde ziyaret ettiği 2 aylık evli çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyor. Henüz 70 günlük evliklerinde, kaybettikleri 77 yılı telafi etmeye çalışan çiftten Mustafa Karakoyun, "Huzur evinde karşılaştıktan sonra uzun süre birbirimize ayrı yaşadığımız yılları anlattık. Kâh birbirimize sarılıp ağladık, kâh güldük. Ben ağlarken o benim, O ağlarken ben onun gözyaşını sildim. Sonunda da evlenmeye karar verdik" dedi.

'SEVMENİN YAŞI YOK'
Geç de olsa birbirlerine kavuştuklarını söyleyen Mustafa Karakoyun, "Gönlümdeki sevdası hiç bitmedi. Allah kimseyi sevdiğine hasret yaşatmasın. Şimdi Allah'tan tek isteğimiz bizi ölümde de olsa birbirimizden ayırmasın. Sevmenin yaşı yok. Birbirimizi hâlâ gençliğimizdeki gibi seviyoruz. Tek eksiklik güç yok, fırtına yok. Onu şimdi kafesteki bir bülbül gibi besliyorum. Elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyorum. Gençliğimizde, bir ceylan gibi seke seke köyün çeşmesine su almaya giderdi. Köyün tüm gençleri de arkasından bakardı. Ama onun gönlü bendeydi. Birbirimize olan özlemlerimizi ve hasretimizi aylardır anlatıyoruz. Bu ömür bu hasreti anlatmaya yetmez" ifadesini kullandı. 95 yaşındaki Döndü Karakoyun ise "Mustafa'nın arkasından çok gözyaşı döktüm. Şimdi tek isteğimiz ölürken de ayrılmamak ve yan yana gömülmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kafesteki bülbül gibi besliyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN