Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den son dakika

Hava sıcaklığı, Türkiye'nin güney ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Giriş Tarihi: 26.11.2015 15:51 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 15:55
Meteorolojiden son dakika hava durumu
Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Kırşehir, Sivas, Samsun, Amasya, Çorum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri ile Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice, Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!

KUVVETLİ YAĞIŞÇanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.


KUVVETLİ RÜZGARMeteoroloji, "Rüzgarın Güney yönlerden Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice, Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısı da yaptı.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı. (17)


İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. (19)


İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(21)


ADANA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı. (24)


ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. (19)


SAMSUN: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı. (21)


ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (8)


DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı.(15)


BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kuvvetli, Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.


AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana ve Mersin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.


İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir çevreleri ile gece saatlerinden sonra Konya ve Sivas çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevreleri, gece saatlerinden sonra Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri il
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteorolojiden son dakika hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN