82 kamerayla cinayeti çözdüler

Giriş Tarihi: 27.11.2015
82 kamerayla cinayeti çözdüler

Zeytinburnu'nda bir mezarlıkta cesedi bulunan Kutlu'nun katil zanlıları farklı kamera görüntüleri analiz edilerek tespit edildi

İstanbul'da bıçaklanarak öldürülen Cemal Kutlu'nun (64) katilleri, üç gün boyunca incelenen kamera görüntülerinden adım adım iz sürülerek yakalandı. Cinayet, 82 ayrı kamera görüntüsünden çözüldü. İstanbul Cinayet Masası'ndan dedektifler, Zeytinburnu'ndaki Merkezefendi Mahallesi 10. Yıl Caddesi'nde işlenen bir cinayeti adım adım iz sürerek aydınlattı. Bingöllü olan, evli ve beş çocuk babası Kutlu, 21 Kasım'da sabah evinden çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi. Emekliydi. Ailesi 24 saat geçtikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp başvurusu yaptı. Bir gün sonra Merkezefendi Mahallesi'nde yer alan mezarlığın yanında bir erkek cesedi bulundu. Kutlu'nun bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Olay yerinde bir adet bıçak ve mont bulundu. Kutlu'nun Zeytinburnu'na nasıl geldiğini tespit etmek için 82 farklı kamera incelendi. Buna göre; Esenyurt'ta oturan Kutlu, tramvaya binerek Aksaray'a geldi. Kısa süre önce tanıştığı iki kişi ile buluşarak onlarla Zeytinburnu'na geçti. Dönüşte bu iki kişinin yanında Kutlu yoktu. Birinin üzerindeki mont çıkmıştı. İkili son olarak Şirinevler metro durağında görüldü. Bahçelievler'de çalıştıkları tekstil atölyesine gittiler. Dedektifler, zanlıların Suriye uyruklu Abdullah K. (18) ve Mustafa O. (20) olduğunu belirledi. İki şüpheli gözaltına alındı.

BOĞUŞMADAKİ DARP İZLERİ...
Şüphelilerin işyerinde, kısa bir süre önce tanıştıkları ve olay günü gasp etmek isterken bıçaklayarak öldürdükleri Kutlu'nun cep telefonu, cinayeti işledikleri gün birinin üzerinde kanlı gömlek ve kanlı bir bıçak bulundu. Bedenlerinde olay sırasında yaşanan boğuşmadan ötürü bazı darp izleri oluşan şüpheliler tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
82 kamerayla cinayeti çözdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN