Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağışlar artacak sıcaklık düşecek

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Yağışlar artacak sıcaklık düşecek

Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi. Gök gürültülü ve sağanak yağışlar, hafta sonu tüm yurtta etkili olacak. Yağışla birlikte sıcaklık yaklaşık 10 derece düşecek

Kasım ayı boyunca mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve güneşli günlerin ardından Türkiye, dün yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisine girdi. İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi güne yağışla uyandı. Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir, Manisa, Aydın, Isparta, Burdur, Muğla ve Antalya'da yer yer oldukça kuvvetli yağışlar gerçekleşti. Yağışlı havanın yanı sıra yurdun çeşitli bölgelerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına da etkili oldu. Rüzgâr Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice, Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına şeklinde esti.

SALI GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Yağışlı havanın bugünden itibaren yurdun geneline yayılması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışlı hava hafta sonu yurdun iç ve doğu kesimlerine doğru ilerleyecek. Pazartesi günü tüm bölgelerde etkili olması beklenen yağışlı hava salıya kadar devam edecek.

SICAKLIK 10 DERECE DÜŞECEK

Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarında 10 dereceye varan düşüş yaşanacak. Salı gününe kadar İstanbul'da dün itibariyle 19 derece olan hava sıcaklığının 12 dereceye, Ankara'da 17 derece olan hava sıcaklığının 8 dereceye, İzmir'de 21 derece olan hava sıcaklığının ise 15 dereceye düşmesi bekleniyor. Yetkililer, kuvvetli rüzgârla birlikte soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere dikkat edilmesi uyarısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağışlar artacak sıcaklık düşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN