Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski eşi, mahkeme kararıyla cezalandırdı

Gazeteci Erhan Çelik, eski eşini 'mahkeme kararına dayanarak' müşterek çocukları Kayra ile haftada 2 gün birlikte olmasını engellemekle suçladı

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Eski eşi, mahkeme kararıyla cezalandırdı
Ünlü şarkıcı Gülben Ergen ile evlenen gazeteci Erhan Çelik, eski eşi İlknur Türker ile müşterek çocukları 5 yaşındaki Kayra için davalık oldu. Erhan Çelik, eski eşinin velayetinde olan Kayra ile aralarında şahsi münasebetin kurulması için 6 ay önce dava açtı. İstanbul Aile Mahkemesi'nde dava açan Erhan Çelik'in dilekçesindeki iddialara göre; Çelik ve İlknur Türker, Tuzla 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde üç yıl önce boşandı. Boşanmanın ardından 5 yaşındaki çocukları Kayra'nın velayeti anne İlknur Türker'e verildi. Mahkeme ayrıca babayla çocuğu arasında şahsi münasebet kurulmasına karar verdi. Çelik ile Türker'in mahkeme kararından hariç verdikleri karar doğrultusunda Kayra, haftanın en az 2 günü babasının evinde yatılı kalacaktı. Küçük Kayra babası ile yaklaşık 3 yıl haftanın iki gününü birlikte geçirdi. Davacı Çelik, Gülben Ergen'le evlendikten sonra eski eşi İlknur Türker'de davranış değişiklikleri başladığını, attığı son mesajda "Bundan sonra mahkeme kararı neyse o" diyerek müşterek çocuğun haftada iki gün yanında kalmasını engellediğini belirtti. Türker ise son bir ayda Tuzla 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği kararda belirtilen gün ve saatlerde babasıyla görüşmelerine izin vereceğini söyleyerek bunu uygulamaya koydu.

DAVA AÇILMAMIŞ SAYILDI

Erhan Çelik dava dilekçesinde "Karşılıklı rıza ile 3 yıldır uygulanmayan mahkeme kararının şimdi kendisini cezalandırma aracı olarak kullanıldığını" öne sürerek, çocuğu ile yılın belirli aylarında, tatil, bayram vs. günlerinde birlikte olmayı talep etti. Ancak mahkeme, Çelik ile Türker'in davayı takip etmemesi üzerine davanın açılmamış sayılmasına karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski eşi, mahkeme kararıyla cezalandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN