PIerre Loti'ye iki yeni teleferik

Giriş Tarihi: 29.11.2015
PIerre Loti'ye iki yeni teleferik

Eyüp-Pierre Loti teleferik hattı Miniatürk'e uzatılırken, Miniatürk-Alibeyköy- Vialand teleferik hattının da yapılması planlanıyor. Miniatürk teleferik hattı 1.9 kilometre, Vialand teleferik hattı ise 3.5 kilometre uzunluğa sahip olacak

Eyüp'e nefes aldıracak proje için geri sayım başladı. Yılda 3 milyon kişinin ziyaret ettiği Pierre Loti'ye 2 yeni teleferik hattı geliyor. Projede, metro, tramvay ve meydan düzenlemesi de var. İstanbul trafiğine çözüm sağlayan ve turizmin canlanmasına yol açan teleferik hatlarına yenileri ekleniyor. Eyüp-Pierre Loti teleferik hattı Miniatürk'e uzatılırken, Miniatürk-Alibeyköy- Vialand teleferik hattının da yapılması planlanıyor. Projelerin tamamlanmasıyla Eyüp'te iki hatta hizmet veriliyor olacak. Miniatürk teleferik hattı 1.9 kilometre, Vialand teleferik hattı ise 3.5 kilometre uzunluğa sahip olacak.

MEYDANDA ULAŞIM RAHATLAYACAK

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, yaptığı açıklamada, bu hatlara ek olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak 2 metro ve 2 tramvay hattının çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Projelerin 2.5 yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini söyleyen Aydın, Eyüp Meydanı'ndan Pierre Loti'ye 10 yıldır hizmet veren teleferiğin bölgeye yetmediğine dikkati çekti. Aydın, ilçenin tarihi kimliğinden dolayı çok ziyaretçi aldığı için trafikte sıkıntılar yaşandığını, ulaşımı rahatlatacak ve tarihi dokuyu ortaya çıkaracak çalışmalar yapılacağını söyledi. Bu kapsamda Eyüp Meydanı yayalaştırılacak ve bisiklet yolları yapılacak. 555 Projenin bir ayağı da Eminönü'nden Alibeyköy'e Sahil hattı boyunca Eyüp'e ulaşacak yeni bir tramvay hattı. Tramvay hattına paralel olarak bisiklet yolları da oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PIerre Loti'ye iki yeni teleferik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN