Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasının eski karısına bakıyor

Giriş Tarihi: 30.11.2015
Kocasının eski karısına bakıyor

Bolu'da kocasının MS hastası eski eşine adeta bebek gibi bakan Fatma Dönmez "Abla kardeş gibiyiz. Ona bakmayı sürdüreceğim, hiç de şikâyetçi değilim" diyor

Bolu'nun Göynük ilçesinde 7 yıl önce evlendiği kişinin MS hastası eski eşiyle aynı evde yaşamayı kabul eden 23 yaşındaki Fatma Dönmez, hiçbir ihtiyacını göremeyen kadına adeta "bebek" gibi bakıyor. Kozcağız köyünde yaşayan 42 yaşındaki Vasfiye Çay, 2004'te bir erkek çocuğu dünyaya getirmesinin ardından MS hastalığına yakalandı. Rahatsızlığının ilerlemesi nedeniyle hiçbir ihtiyacını göremeyen Çay, 2008'de eşi Murat Dönmez'den (38) boşanarak babaevine gitti. Fakat ailesinin, bakımını üstlenememesi nedeniyle bir süre sonra tekrar eski eşinin yanına döndü.

'TEKEK SİĞİ, AKÜLÜ ARABA'
Bunun üzerine Murat Dönmez, eski eşine sahip çıkarak bir tanıdıklarının kızı Fatma'yla belirli bir ücret karşılığında Çay'a bakması için anlaştı. Murat Dönmez, bir süre sonra da anne ve babasının rızasını alarak genç kızla evlenmeye karar verdi. Dönmez'in mahkemenin de onayıyla 2008'de evlendiği Fatma Dönmez, Vasfiye Çay ve 12 yaşındaki oğlunun bakımını üstlenmeyi sürdürdü. Fatma Dönmez, eşiyle severek evlendiğini, kocasının MS hastası eski eşinin durumuna da çok üzüldüğünü söyledi. Vasfiye Çay'ın evlendikten sonra da bakımını üstlenmeye söz verdiğini anlatangenç kadın "Vasfiye Çay'ı ve oğlunu sahiplendim. Ona isteyerek bakıyorum. Hiç şikâyetçi değilim, biz abla kardeş gibiyiz. Giydiriyorum, yediriyorum içiriyorum, hava alması için dışarıya çıkarıyorum. Onu köy içinde gezdiriyorum. Her ihtiyacını yüksünmeden gideriyorum" diye konuştu. Fatma Dönmez, elinden geldiğince Vasfiye Çay'a bakmayı sürdüreceğini de belirterek, kadının hastalığı nedeniyle yürüyememesi nedeniyle akülü bir araca ihtiyaç duyduklarını, bu konuda yardım beklediklerini dile getirdi.

'HER DERDİME KOŞUYOR'
MS hastası eski eş Vasfeye Çay da hastalığı nedeniyle ellerini ve kollarını bile oynatmakta güçlük çektiğini belirtti. Fatma Dönmez'in kendisine ve çocuğuna çok iyi baktığını, her ihtiyaçlarına koştuğunu vurgulayan Çay, "Kocamdan boşandıktan sonra ailemin evinde kalamadım. Kimse bana bakamadı. O yüzden geri döndüm. Bana çok iyi davranıyorlar. Boşandığım kocamın eşiyle çok iyi anlaşıyoruz. Bu durumdan hiç şikâyetim yok" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasının eski karısına bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN