'Kaçak akım rölesi olsa eşim ölmezdi'

Restoranın havuzunda köpeğiyle birlikte elektrik akımına kapılıp ölen Cihangir Enkçü'nün eşi, "Kaçak akım rölesi olsaydı bu acıyı yaşamazdık" diyerek işletme sahibine dava açtı

Giriş Tarihi: 3.12.2015
'Kaçak akım rölesi olsa eşim ölmezdi'
İzmir'de bir gıda firmasında satış sorumlusu olarak çalışan 28 yaşındaki Cihangir Enkçü, geçen mayısta güzel havanın tadını çıkarmak için 6 arkadaşı ve köpeği Nigra ile birlikte, Belenbaşı'ndaki bir kahvaltı salonuna gitti. Bir süre sonra bahçedeki havuza giren Nigra, yarım saat kadar suda oynadıktan sonra çıktı. Kahvaltı salonundaki müşterilerin de sevgisini kazanan sevimli köpek, dışarıda da sahibiyle bir süre oynadıktan sonra yeniden havuza girdi. Ancak bu kez birden dibe battı. Durumu fark eden Enkçü de havuza atladı. Ancak o da havuza girer girmez suyun üzerinde yüzükoyun hareketsiz kaldı. Bu sırada yardıma koşan arkadaşlarından biri elini havuza sokunca, suda elektrik olduğunu anladı. Elektrik kesildikten sonra çıkarılan Enkçü, kaldırıldığı hastanede, Nigra da götürüldüğü veterinerde öldü.

MEKÂN SAHİBİ PARA ÖNERDİ

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, işletme sahibi İbrahim Demirci hakkında, "Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan, 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İzmir Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın önceki gün görülen ilk duruşmasına katılan Cihangir Enkçü'nün eşi Seher Enkçü, "Havuzda yeterince tedbir almayan sanıktan şikâyetçiyim. En azından kaçak akım rölesi olsaydı bu acıyı yaşamazdık" dedi. Tutuksuz yargılanan sanık işletme sahibi ise "Cihangir Enkçü suya bir şeyler atıp köpeği havuza yönlendirdi. Köpek atılanları ararken elektrik kablolarına zarar vermiş olabilir. Olay da bu nedenle yaşanmış olabilir. Üzüntülerini anlıyor ve paylaşıyorum. Olayın sıcaklığıyla kendilerine söyleyemedim, maddi bir talepleri olursa görüşmeye hazırım" dedi. İfadelerin ardından duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaçak akım rölesi olsa eşim ölmezdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN