Evlat katili baba: Bir anlık sinirlilik, pişmanım

Giriş Tarihi: 4.12.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 4.12.2015 15:54
Evlat katili baba: Bir anlık sinirlilik, pişmanım

Kırıkkale'de bir süre önce nişanlısına kaçtıktan sonra eve dönen 17 yaşındaki kızı Beyza ile tartıştıktan sonra eline geçirdiği ekmek bıçağını vücudunun 8 ayrı yerine sapladıktan sonra ağır yaralayıp, ölmediğini gördükten sonra banyodan aldığı leğeni su ile doldurup, kafasını bastırarak ölümüne neden olan evlat katili baba Sinan Türkoğlu (45) namusu için kızını öldürdüğünü , "bir anlık sinirliliğime geldi, pişmanım" dediği öğrenildi.

Kırıkkale'de yatılı okulda ahçılık yapan Sinan Türkoğlu, Etiler Mahallesi 1188 Sokak'ta yeni aldığı dairesine, bir süre önce kaçtığı nişanlısından dün sabah eve dönen 17 yaşındaki kızı Beyza ile tartışmaya başladı. Baba Türkoğlu, iddiaya göre mutfaktan aldığı ekmek bıçağını eşinin gözleri önünde kızının vücuduna sapladı, 8 yerinden bıçak darbeleri alan Beyza'nın ölmediğini gören baba Türkoğlu, banyodan aldığı leğenin içini su ile doldurdu.

Kızını leğende boğarak öldüren baba Türkoğlu, polisi telefonla arayıp, "kızımı öldürdüm, gelin beni teslim alın" dedi. Gözaltına alınan baba Sinan Türkoğlu'nun yakınları, Kırıkkale Adliyesi'ne çıkarılırken yakınları tarafından görüntü ve fotoğraf alan basın mensuplarına tepki gösterilirken, zaman zaman tartışmalar çıktı. Geniş güvenlik tedbirleri altında Kırıkkale Adliye Sarayı'na getirilen baba Sinan Türkoğlu, basın mensuplarının "kızınızı neden öldürdünüz' sorusunu cevapsız bıraktı.

İFADESİNDE "PİŞMANIM" DEDİ

Çevresinde sessiz biri olarak tanınan ve arkadaşları arasında sevilen bir kişi olduğu belirtilen Sinan Türkoğlu'nun ifadesinde, namusu için kızını öldürdüğünü belirtirken, "Bir anlık sinirime geldi. Pişmanım" dediği öğrenildi. Evlat katılı zanlı babanın Adliye'ye getirilişi sırasında kendisi ve eşinin yakınlarının sinir krizi ve baygınlık geçirdiği gözlendi. Büyüğü, lise son sınıfa giden bir kız babası daha olan Sinan Türkoğlu, çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Kırıkkale'ye bağlı Delice Kapalı Ceza Evi'ne gönderildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlat katili baba: Bir anlık sinirlilik, pişmanım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN