Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Felçli Karaoğlan'a tekerlekli sandalye

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Felçli Karaoğlan'a tekerlekli sandalye

İzmir Yeni Foça'da yaşayan Serhat Güner (52), ölmek üzereyken bulduğu 4 ayağı felçli sokak köpeğini çaresiz bırakmadı. Ayaklarını kullanamayan yaralı köpeğe Karaoğlan ismini veren Güner, onun için kendi imkânlarıyla tekerlekli sandalye yaptı. Dünya Engelliler Günü'nde Karaoğlan'ı sahilde gezdiren Güner, "Engeller bu dünyadaki tüm canlılar için var. Karaoğlan'ı ilk gördüğümde ölmek üzereydi. Onu haftalarca enjektörle besledim. Eskiden hep deniz kenarında oynadığını görürdüm. O yine eskisi gibi deniz kenarında oynasın diye ona kendi imkânlarımızla bir yürüteç yaptık. Artık istediği zaman deniz kenarına gezmeye gidiyoruz" diye konuştu.

TEKNESİNİ BİLE SATTI

Karaoğlan'la çekilen fotoğrafları sosyal medyada hızla yayılan ve hayvan severlerden destek mesajları alan Güner, "Emekli olduktan sonra Foça'ya geldim. Bir küçük tekne aldım. Çevremde o kadar zor durumda sokak köpeği vardı ki ihtiyaçlarına yetişemediğim için teknemi sattım" dedi.

BABAYİĞİT ARANIYOR

Karaoğlan'ı iyileştirecek bir babayiğit aradığını ifade eden Serhat Güner sözlerine şöyle devam etti: "Sosyal medyada Karaoğlan için yardım kampanyaları düzenleniyor. Bu güne kadar elime ulaşan bir yardım olmadı. Ayrıca bana özelden arayan, para teklifinde bulunan hayvan severler var. Ben dilenci değilim. Kimseden para almak için böyle bir şey yapmıyorum. Gücüm yettiği kadar sahipsiz köpeklere bakmaya çalışıyorum. Emekliyim ve tüm maaşımı hayvanlar için harcıyorum. Benim asıl istediğim şey Karaoğlan'ın tekrar eski günlerine dönmesi. Benim gücüm onun tedavi masraflarına yetmiyor. Karaoğlan'ı iyileştirecek, tedavi masraflarını karşılayacak bir babayiğit arıyorum"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Felçli Karaoğlan'a tekerlekli sandalye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN