Korsan taksiciler vatandaşı bezdirdi

Taksiciler Esnaf Odası son zamanlarda taksi şoförlerine yönelik artan şikâyetlerin ikiz plaka kullanan korsan taksicilerden kaynaklandığını belirledi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Korsan taksiciler vatandaşı bezdirdi
Son aylarda taksi şoförlerine yönelik şikayetlerdeki artış İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nı (İTEO) harekete geçirdi. Göreve geldiği günden beri sektördeki kaliteyi yükseltmeyi hedeflediğini belirten İTEO Başkanı Yahya Uğur, bu amaçla işsizlerin geçici işi olarak gördüğü taksi şoförlüğüne sigorta zorunluluğu getirerek meslek haline gelmesini sağladıklarını ve madde bağımlısı şoför şikayetleri nedeniyle de sağlık raporu ve sabıkasızlık şartı aradıklarını belirtti. Yaptıkları çalışmalarla gelen şikayetleri büyük oranda azalttıklarını belirten Uğur, son aylarda taksicilere yönelik şikayetlerde tekrar yükseliş olduğunu fark ettiklerini vurguladı. Araştırma başlattıklarını söyleyen Uğur bu şikayetlerin büyük çoğunluğunun, araç ve plakası kopyalanan taksilerle görev yapan taksicilerden kaynaklandığını belirlediklerini söyledi.

MESLEĞİMİZİ LEKELİYORLAR

Uğur "Son zamanlarda özellikle, 'para üstü vermekten kaçınma', 'taksimetreyi çalıştırmadan yolcu götürme', 'küfürlü konuşma', 'fazla ücret alma', 'yolu uzatarak gitme' ve 'kaba davranma' gibi şikayetlerin yükseldiğini gördük. Şikayetleri incelediğimizde, şikayet edilen taksicinin bahse konu adreste hiç bulunmadığını tespit ettik. Yaptığımız müracaatlarla bu yöndeki korsan taksicilere yönelik denetimler gerçekleştirildi. Bir ay önce yapılan bir trafik denetlemesinde, 56 taksiyi durduran polis ekipleri, bunlardan 13'ünün ikiz plaka olduğunu tespit etti. Bu yıl, bu şekilde taksicilik yapan 83 kişi yakalandı. Bu tür kişiler, hem ekmeğimizi çalıyor hem de mesleğimizin adını lekeliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan taksiciler vatandaşı bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN