Türkiye'nin en iyi haber sitesi

? ? (4 Aralık Cuma)

Kar yağışı artık etkisini göstermeye başladı. Özellikle ülkemizin doğu kesimi kara teslim oldu. Kar yağışıyla birlikte öğrenciler olup olmayacağını merak etmeye başladı. Peki bugün ? ? ? Detaylar haberimizde!

Giriş Tarihi: 4.12.2015 10:13
Okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil? (4 Aralık Cuma)
Kar yağışının ülkemizde etkisini göstermesiyle birlikte özellikle öğrencilerin heyecanla beklediği haberleri valiliklerden gelmeye başladı. Peki ? İşte olan iller ve detayları!

Rize, Şırnak, Kastamonu, Siirt ve Van valiliği yoğun kar yağışı olan bazı ilçelerinde 4 Aralık'ta okulları tatil etti. 3 Aralık'tra ise Bolu, Karabük, Erzincan, Van, Bitlis, Kastamonu, Şırnak ve Siirt illerinin valiliğin kararı ile okullar tatil olmuştu.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında), 4 Aralık 2015 tarihinde (Cuma günü) eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir" denildi.

Van Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilçede eğitime dün ara verildiğini duyurmuştu. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün bugün devam edecek yoğun kar yağışı bilgisini de değerlendiren valilik, 4 Aralık cuma günü Tuşba, İpekyolu, Edremit, Özalp, Erciş ve Başkale'de okulların tatil edilmesini kararlaştırdı.

Rize'nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, 4 Aralık Cuma günü eğitime ara verildi

Kastamonu Valiliği Seydiler ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar 4 Aralık cuma günü tatil etti.

Siirt'in Pervari ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki, köy ve taşımalı okulların 4 Aralık'ta tatil edildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar tatil mi? Hangi illerde okullar tatil? (4 Aralık Cuma)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN