Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komedi filminde 'fazla gülmekten' karakolluk oldular!

Erzurum'da, Cem Yılmaz'ın "Ali Baba ve 7 Cüceler" filmini izlemeye giden iki arkadaş, filmdeki esprilere kahkaha ile gülünce, önlerinde oturan vatandaşın şikâyeti üzerine karakolluk oldu

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Komedi filminde 'fazla gülmekten' karakolluk oldular!
Dağcılık antrenörü Çetin Bayram ve tasarımcı Ufuk İnce, vizyona giren Cem Yılmaz'ın "Ali Baba ve 7 Cüceler" filmini izlemek için 1 Aralık'ta Erzurum Palandöken'deki sinemaya gitti. 21.30'daki seansa giren iki arkadaş, iddiaya göre filmdeki esprilere yüksek sesle gülünce ön sırada oturan S.K. tarafından uyarıldı. Film arasında da iddiaya göre iki arkadaşı yine aynı konuda uyaran S.K., çıkan tartışmanın ardından Yenişehir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek Çetin Bayram ve Ufuk İnce'den şikâyetçi oldu.

YILMAZ'A GÖNDERDİLER
Şikâyet üzerine sinemaya gelen sivil polisler filmin bitmesini bekleyerek Bayram ve İnce'yi hakaret ve çevreyi rahatsız etmekten gözaltına aldı. Yenişehir Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen iki arkadaş, ifadeleri alındıktan sonra sabaha karşı serbest bırakıldı. Polis merkezinde bir video çekerek başlarından geçenleri anlatan ikili, bunu da sosyal medya üzerinden paylaşarak Cem Yılmaz'a gönderdi. Hayatları boyunca unutamayacakları bir olayla karşılaştıklarını belirten Çetin Bayram şunları söyledi:

İFADELERİ ALINDI
"Film çok güzel ve espriliydi. Herkes gibi biz de gülüyorduk. Ön tarafta oturan bir arkadaş arkasını dönerek 'ne gülüyorsunuz' dedi. Biz bir anlam veremedik. Bütün salon bunu duyunca tekrar gülmeye başladılar. Film arası olunca bu kişi agresif tavırla dönüp bakınca biz de 'bir sıkıntı mı var, bilmeden bir şey mi yaptık' diye sorduk. Bize, 'Çok şiddetli gülüyorsunuz' dedi. Komedi filminde olduğumuzu gülmek için geldiğimizi söyledik. Filmin arasında şahıs gitti. Sonlarına doğru iki sivil polis geldi, 'hakkınızda şikâyet var' diyerek bizleri karakola götürdüler. İfademizi verdik. Cem Yılmaz'ın filminde kahkaha attığımız için yapılan şikâyete polisler de bir anlam veremedi. Saat 03.30'da karakoldan çıktık."

'RİCAM, BU KADAR KOMİK FİLM YAPMASIN'
Komedi filmine eğlenmek, gülmek için gittiklerini vurgulayan Ufuk İnce (solda) şunları söyledi: "Ön sırada oturan bir arkadaş bize sürpriz yaptı ve 'Neden gülüyorsunuz?' dedi. Komedi filminde cevap verilmesi en zor soruyu sordu. Cem Yılmaz'dan ricam, bundan sonra bu kadar komik filmler yapmasın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komedi filminde 'fazla gülmekten' karakolluk oldular!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN