Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Böyle kulis olur mu!'

Turne için gittiği Tekirdağ'da tiyatro salonu ve kulisin bakımsızlığına isyan eden Emre Kınay "Bir dahaki sefere çadır getirip sokakta oynayacağım" dedi

'Böyle kulis olur mu!'
Tiyatro oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile birlikte sahnelediği "Sondan Sonra" isimli oyunu için gittiği Tekirdağ'da şok yaşadı. Gazetecilere açıklamada bulunan Kınay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yılmaz İçöz Kültür Merkezi'ndeki salon ve sanatçı odasının oldukça bakımsız ve içler acısı halde olduğunu söyledi. Tiyatro salonunun ve kulislerin çok kötü şartlarda olduğunu belirten Kınay, protesto için oyunlarını sokakta oynayacağını ifade ederek, "Bu toplumun eğitimli olmaya ihtiyacı var. Önce buraya çalışacaksınız, önce bunları yapacaksınız ki ben bir daha gelebileyim buraya. Bir daha gelmeyeceğim buraya ya da kendim çadır getirip sokağa geleceğim. Sokakta oynayacağım, protesto etmek için. Türk kültüründe nedir esas? Misafir iyi ağırlanır değil mi? Ben misafirim, böyle mi ağırlıyorsunuz beni? Hiç utanmadı mı kimse yani? Geçen sene de çok kötü haldeydi. O zaman yaptıkları açıklama 'Biz burayı yıkacağız, o yüzden ellemiyoruz" dedi. Kınay, protokol üyelerinin oturacağı koltukların deri, vatandaşların oturacaklarının ise kumaş ve yıpranmış olmasına da tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından da duruma isyan eden Kınay, tiyatro oyununu sergileyip Tekirdağ'dan ayrıldı.

DAİRE BAŞKANI: YAPTIRACAĞIZ

CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, oyuncu Emre Kınay'ın bakımsızlığı dolayısıyla eleştirdiği kültür merkezindeki sanatçı odasının en kısa sürede tadilattan geçirileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Böyle kulis olur mu!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN