Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoşok

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Fotoşok

Ara Güler açtı ağzını yumdu gözünü. Değişime farklı bakış açısı getirirken profesörlere çattı: Üniversite dediğin aptallar yığınıdır

Türkiye'nin en önemli fotoğraf sanatçısı Ara Güler, Türkiye'de yaşanan değişimlere farklı açıdan baktı. Çektiği ölümsüz fotoğraflarla tarihe imzasını attı. Ünlü fotoğrafçı bu kez kadraja üniversiteleri aldı. Yaptığı sert eleştiriler, profesörleri fena halde kızdırdı. Verdiği bir demeçte üniversiteleri 'Aptallar yığını' olarak tanımlayan Ara Güler gündemi sarstı. Usta fotoğrafçı verdiği bir demeçte, "Biz de değişiyoruz. Antibiyotik devri bile bitti. Ama şunu söyleyeyim; insanlar aptallaştı. Birkaç değerli profesör dışında üniversite dediğin aptallar yığınıdır. Gerisi bomboş! Benim sınıf arkadaşlarım ordinaryüs oldu. Ancak, öyle olmadıklarını biliyorum" ifadelerini kullandı. Ünlü fotoğrafçı bu sözleriyle bir çok akademisyenlerden tepki aldı. Ancak, gündeme bomba gibi düştü. Özellikle sosyal medyada günün öne çıkan ismi oldu.

ARA GÜLER'E 'BEYOĞLU NİŞANI'

'ÖLMEYİ TAVSİYE EDERİM'

Usta fotoğrafçı toplumsal değişimi de topa tuttu. Ara Güler sözlerine şöyle devam etti: "İnsanlar biraz para gördü. Adam ev aldı, eş aldı, çocuk yaptı. Evi geçindirmeye çalışıyor. Mesleklerini sevmiyor ve bilmiyorlar. Geçinmeye bakıyorlar. İnsanları sevmek istiyorum ama sevilecek mahluklar değiller. Yalnız tahsil olarak değil. Ruh olarak fena adamlar var. Bir an evvel ölmeyi, tavsiye ederim."


KAYNAK: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoşok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN