Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Üniversitesi’nde gerginlik

Beyazıt Meydanında İstanbul Üniversitesinde son dönemde yaşanan saldırıları protesto eden "Üniversiteli Müslümanlar" grubu, yine aşırı sol bir grubun saldırısına uğradı. Polis saldırganları bir süre kovaladı.

Giriş Tarihi: 8.12.2015 13:59 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 14:01
İstanbul Üniversitesi’nde gerginlik
Kendilerine "Üniversiteli Müslümanlar" olarak adlandıran yaklaşık 300 kişilik grup, son günlerde İstanbul Üniversitesinde yaşanan saldırıları protesto etmek için Beyazıt Meydanı'nda toplandı. Öğrenciler, polisin yoğun güvenlik önlemleri altında basın açıklaması yaptı.

Bu sırada Vezneciler tarafından gelen karşıt öğrenci grubu, havai fişeklerle basın açıklaması yapan gruba saldırmaya çalıştı. Yaşanan gerginlik üzerine basın açıklaması yapan öğrenciler de saldırının olduğu yöne doğru yürüyüşe geçti. Araya giren çevik kuvvet polisleri, iki grubun bir araya gelmesini engelledi.

Saldırıyı gerçekleştiren grup ise Laleli istikametine doğru kaçmaya başladı. Gruba biber gazı ile müdahale eden polis de öğrencilerin peşinden uzun süre koştu. Öğrenci grubu, ara sokaklarda yaşanan koşuşturmacanın ardından gözden kayboldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Üniversitesi’nde gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN