Tarihi yalıya girip Dinçöz'ü aradı!

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Tarihi yalıya girip Dinçöz'ü aradı!

Tekneyle Ahmet Afif Paşa Yalısı'na gelip bahçesine giren Ermenistanlı Argam A. polise "Erivan'da tanıştığı Dinçöz'ü görmeye geldiğini" söyledi

İstanbul Boğazı'nın en görkemli yalılarından Ahmet Afif Paşa Yalısı'nda ilginç bir olay yaşandı: Argam A. adlı Ermenistan vatandaşı genç, küçük balıkçı teknesi ile Yeniköy'deki yalıya yanaştı. Rıhtıma çıkan şahıs, yalının bahçesine girdiği anda özel güvenlik görevlileri tarafından fark edildi. Polis tarafından gözaltına alınarak hakkında konut dokunulmazlığını ihlal suçundan işlem yapılan Argam A.'nın Sarp Sınır Kapısı'ndan bir süre önce ülkeye giriş yaptığı ve sırt çantasında herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı öğrenildi. Güvenlik görevlilerinin, şahsın daha önce de yalı civarında gezdiği hatta fotoğraflarını çektiği yönündeki sözleri üzerine sorgulanan Argam A. ifadesinde, "İstanbul'a Erivan'da tanıştığı Petek Dinçöz ile görüşmeye geldiğini" iddia etti.

ÇALINAN BİR ŞEY YOK

Argam A., Petek Dinçöz'ün Erivan'da kendisine "Boğaz'da oturduğunu" söylediğini, kendisinin de Beykoz'dan balıkçı teknesine binip Boğaz'a açıldığını; söz konusu yalıyı görünce Dinçöz'ün sanarak rıhtımına yanaştığını ileri sürdü. Yalı sakinleri iş dünyasının ünlü isimleri İnfinity İnvest Holding patronları Mustafa ve Işık Aşur, şahıstan şikâyetçi olurken yalıda yapılan incelemede çalınan herhangi bir eşya olmadığı belirlendi. Şüpheli şahıs serbest bırakılırken hakkında savcılıkça soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi yalıya girip Dinçöz'ü aradı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN