'Bu çekimler sosyal sorumluluk projesi'

Giriş Tarihi: 9.12.2015
'Bu çekimler sosyal sorumluluk projesi'

Deniz Seki'nin "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz"da rol almasının ardından atv'ye ayrıcalık tanındığı iftiralarına oyuncu Turgay Tanülkü cevap verdi: "Daha önce de cezaevlerinde defalarca çekim yaptık. Deniz bu rolü diğer kadın mahkûmlara destek olmak için üstlendi ve tek kuruş almadı."

atv'nin fenomen dizisi "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz"a sanatçı Deniz Seki'nin de Bakırköy Cezaevi'nde oynadığı bölümler damgasını vururken, dizinin çekilmesi için atv yönetimine ayrıcalık tanındığına yönelik iftiralar da ortaya atıldı. Oysaki süreç Bakırköy Cezaevi ve diğer cezaevleri için ne ilk ne de son. 34 yıldır mahkûmların sosyal hayata adapte olabilmesini sağlamak amacıyla cezaevlerinde çok sayıda benzer proje gerçekleştirdiklerini anlatan dizinin oyuncularından Turgay Tanülkü, "Bayrampaşa Cezaevi'nde tüm mahkûmların rol aldığı, çekimleri 1.5 ay süren 'Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım' filmini çektik. Dizinin çekilmesine ses çıkaranlar o dönem neden itiraz etmedi? Deniz bu rolü diğer kadın mahkûmlara destek olmak için üstlendi. Tek kuruş da almadı" dedi.
DENİZ SEKİ SOSYAL MEDYAYI AĞLATTI

TİYATRODA DA OYNAYACAK
Tanülkü, yine cezaevinde düzenlenen bir galada yapımcının önerisi üzerinde Deniz Seki'nin "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde oynamayı kabul ettiğini anlattı. Bunun ilk olduğunu belirten Tanülkü, yaklaşık 40 gün sonra da Deniz Seki ile birlikte 16 kadın mahkûmun da rol aldığı "Kadınlar da Savaşı Yitirdi" oyunun sahneleneceğini açıkladı. Tanülkü, şunları anlattı:
MAHKÛMLARA UMUT VERİYORUZ: 34 yıldır mahkûmları tiyatro ile hayata bağlamaya, sosyalleştirmeye çalışıyorum. 2 bin 13 mahkûmla tiyatro yaptım. Bu onlara umut aşılıyor. Seki'nin atv dizisinde aldığı rol mahkûmlara destek olmak içindi. Onu rolüne 5 gün boyunca ben hazırladım. Deniz tek kuruş almadı. Bu sosyal sorumluluk çalışmasına her zaman destek veren Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ederim. atv'yi de kutluyorum.
DAHA ÖNCE DE FİLM ÇEKİLDİ: İki gün dizi çekimi için girilmesini eleştiriyorlar. "Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım" filmi tamamen cezaevinde, oyuncuları mahkûmlardan oluşan bir kadroyla çekildi. Buna niçin ses çıkarmadılar? Biz cezaevinde tiyatro oyunu galası yaptık. atv var diye şu an 'ayrıcalık tanındı' diyorlar. Çok yanlış, çok üzücü.
İŞTE DENİZ SEKİ SAHNESİ

'MAKSATLI, GERÇEĞE AYKIRI YORUMLAR...'
Adalet Bakanlığı da konu ile ilgili bir açıklama yaparak, şunları kaydetti: "Ceza infaz kurumları, sadece cezanın infazının yapıldığı bir yer değil kişilerin 'yeniden topluma kazandırılması' noktasında çalışmaların yapıldığı kurumlardır. Bu çerçevede 2014-2015 yıllarında toplamda 50'den fazla haber, belgesel, dizi ve televizyon programı çekimi için gazetelere ve televizyonlara izin verilmiştir. İlk defa izin veriliyormuş gibi algı oluşturulmasına yönelik maksatlı ve gerçeğe uygun olmayan haber ve yorumlar yapılması üzüntüyle karşılanmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu çekimler sosyal sorumluluk projesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN