Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayır Bucak Türkmenlerine Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor

Suriye'nin kuzeyinde Rus ve Esad birliklerinin saldırısı altındaki Bayır-bucak Türkmenlerine Türkiye'den yardım akıyor. Yurdun genelindeki vakıf ve dernekler özellikle kışlık giyecek ve malzeme yardımında bulunuyor.

Giriş Tarihi: 10.12.2015 15:35
Bayır Bucak Türkmenlerine Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor

Havadan Rus karadan ise Esad zulmü altındaki Bayır-bucak Türkmenlerine Türkiye'den yardım yağıyor. Yurt genelinde faaliyet gösteren vakıf ve dernekler özellikle kış şartlarına uygun giyecek ve malzeme toplayıp Türkmenlere gönderiyor.

İşte bu faaliyetlerden bazıları:

Muğla Marmaris'te Bayır-Bucak Türkmenleri için sosyal medya üzerinden başlattıkları yardım kampanyasına destek yağdı. Bir haftada 600 battaniye ve özellikle çok sayıda çocuk kıyafeti toplandığı belirtildi. Kampanyayla ilgili bilgi veren Ahmet Yılmaz, "İnsanlık üşümesin diye Bayır-Bucak Türkmenlerine bir hafta önce battaniye ve insani yardım kampanyası başlattık. Kampanya süresince 600 kullanılmamış battaniye, kışlık giyecek, ayakkabı ve benzeri şeyleri topladık. Kampanya pazartesi gününe kadar devam edecek. Hayırseverleri kampanyaya destek için bekliyoruz" dedi.

BARIŞ RÜZGARLARININ ESMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ

Kayseri'de Tomarza Safa Vakfı- Verenel Derneği Yönetimi, Bayırbucak bölgesindeki Türkmenler'in ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım kampanyası başlattı. Etkinlik çerçevesi kapsamında Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık başkanlığında, battaniye, kışlık giyecek, çadır ve sağlık ürünleri bulunan 50 koliden oluşan yardım malzemesi, Tomarza Safa Vakfı- Verenel Derneği yönetimine teslim edildi. Savaşın hemen sona ermesini ve barışın sağlanmasını temenni ettiklerini belirten Belediye Başkanı Işık, şöyle konuştu: "Nerede bir mazlum varsa, elimizden geleni yapmaya hazırız. Savaşın bir an önce sona ererek, barış rüzgarlarının esmesini temenni ediyoruz. Kampanyayı başlatan ve destek olan herkese teşekkür ederim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayır Bucak Türkmenlerine Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN