Bakü'de 'Sultan' izdihamı

Bakü'de Haydar Aliyev Madalyası verilen Türkan Şoray üniversite öğrencilerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. İzdiham yaratan öğrenciler Şoray'a alkışlarla eşlik etti

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Bakü'de 'Sultan' izdihamı
Yunus Emre Enstitüsü Bakü Türk Kültür Merkezi'nin daveti üzerine kızı Yağmur Ünal'la Azerbaycan'a giden sinema sanatçısı Türkan Şoray, Bakü Devlet Üniversitesi (BDÜ) öğrencileriyle bir araya geldi. Üniversite kapısında çiçeklerle karşılanan Şoray'a öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kapıda büyük izdiham yaratan öğrenciler, Şoray'a konferans salonuna kadar alkışlarla eşlik etti. BDÜ Rektörü Prof. Dr. Abel Meherremov söyleşide yaptığı konuşmada Şoray'ı misafir etmekten büyük gurur duyduklarını ve üniversite için tarihi bir gün yaşadıklarını söyledi. Daha önce devlet başkanları ile Nobel ödüllü bilim adamlarını ağırladıklarını ve hepsini saygıyla karşıladıklarını ifade eden Meherremov, Şoray'ı daha özel karşıladıklarını, üniversitede şimdiye kadar böyle bir karşılanmanın olmadığını dile getirdi. Meherremov, konuşmasının ardından Şoray'a üniversitesinin tahsis ettiği altın "Haydar Aliyev Madalyası" takdim etti. Şoray'a içinde filmlerden parçaların bulunduğu monitörlü plaket de takdim eden Meherremov, kızı Yağmur Ünal'a ise yine üniversitenin gümüş hatıra madalyasını verdi. Sanatçı Türkan Şoray, burada yaptığı konuşmada, gösterilen ilgi karşısında çok duygulandığını ve bu duyguları kelime ile ifade edemediğini söyledi. Şoray'ın "Azerbaycan kızları çok güzel, hepsi bana benziyor" esprisi izleyiciler tarafından alkışlandı.

'TÜM HANIMLAR ÇOK GÜZEL'
Şoray yaptığı konuşmada "Bu Azerbaycan'a dördüncü gelişim. Şunu gördüm; tüm hanımlar çok güzel. Kafamı nereye çevirsem kara kaş, kara göz. Ben de sizlere benziyorum. Burada kendimi evimde, odamda kardeşlerimle, çocuklarımla bir arada muhabbet anında gibi hissediyorum. O kadar çok şey konuşmak istiyorum ki. Bana bu sevgiyi hissettirdiğiniz için, beni mutlu ettiğiniz için kelimeler yetersiz kalıyor. Bu gösterdiğiniz sıcak ilgiyi hiç unutmayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakü'de 'Sultan' izdihamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN