Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli ittifaktan aHaber'e 43 ceza daha

YSK ile RTÜK'teki FETÖ'cü kirli ittifak, aHaber'e ceza vermeye doymadı. Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı aHaber'e genel seçimden önceki yayınları nedeniyle 43 durdurma ve uyarı cezası daha verildi. Böylece aHaber'e verilen cezaların toplamı 239 oldu

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Kirli ittifaktan aHaber'e 43 ceza daha
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı aHaber'e genel seçimden önceki yayınları nedeniyle 43 durdurma ve uyarı cezası daha verdi. FETÖ'cü ve CHP'li üyelerin kirli işbirliği ile YSK ve RTÜK tarafından verilen cezaların toplamı 239 oldu. aHaber'e verilen cezalardan birinin nedeni, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mitingini yayımlamak, diğeri ise Davutoğlu ile canlı yayında röportajdı. YSK ve RTÜK'ün durdurma ve uyarı cezası, televizyon tarihinde görülmemiş bir sansür uygulaması oldu. aHaber, bu haksız ve tarihi cezaları protesto etmek için "YSK ile RTÜK, aHaber'e seçim dönemindeki yayınları nedeniyle hakkaniyete ve adalete sığmayan cezalar yağdırmaktadır. Bu nedenle ekranımızı karartarak bu haksız, insafsız ve hukuk dışı cezaları protesto ediyoruz. Yayınlarımızı televizyondan takip eden izleyicilerimiz lütfen televizyonlarınızın ayarlarıyla oynamayın. Siyah ekran, milli basını susturmayı, karartmayı hedefleyenleri protesto içindir" anonsuyla ekranını kararttı. aHaber'e verilen cezalara tepki gösteren AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, YSK ve RTÜK'e seslenerek "Ne yapmaya çalışıyorsunuz?" diye sordu. Türkiye medya tarihine kara bir leke olarak geçen cezalar kapsamında aHaber'de RTÜK tarafından gönderilen belgeseller yayımlatılıyor. Türkiye'de milli iradenin sesini duyuran aHaber, sansür ve engellemelere rağmen zirvedeki yerini koruyor. Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı olan aHaber, kasım ayında da reyting sıralamasında birinci olmuştu. Son 11 ayda yapılan ölçümlerin tümünde zirvede yer alan aHaber, kendi rekorlarını kırmaya devam etti. Kasım ayı reyting sıralamasında aHaber birinci oldu. Kantar Medya Şirketi tarafından yapılan ölçümlere göre; Turkuvaz Medya Grubu'nun en genç üyesi aHaber, "Tüm Kişiler Tüm Gün" kategorilerinde bütün rakiplerini geride bırakıp yine birinci oldu.

A Haber'e tarihi cezaya tarihi protesto

"A HABER'E İNSAFSIZCA CEZALAR VERİLDİ"


A HABER'E SANSÜR GİBİ CEZA

A Haber'e toplam 239 ceza
EKRAN KARARTAN YASAĞA NEFRET YAĞDI
aHaber, bu haksız ve tarihi cezaları protesto etmek dün akşam ekranını bir süre kararttı. Siyasiler ve gazeteciler, yasaklara tepki gösterdi.

Mehmet Metiner / AK Parti İstanbul Milletvekili: YSK ve RTÜK ne yapmaya çalışıyor? Özel bir kanala bu kadar çok ceza yağdırmanın anlamı nedir, bu bir devlet kuruluşu mudur Allah aşkına? Kaç defa söyleyeceğiz, bu ülkenin Sayın Cumhurbaşkanı rahatsızlığını dile getiriyor, Sayın Başbakan rahatsızlığını dile getiriyor. YSK ve RTÜK hâlâ eski Türkiye'nin vesayet organı gibi kafa kesmeye çalışıyor.

Avni Özgürel / Gazeteci Yazar: RTÜK'te bir zihniyet değişikliği gerekiyor. Önümüze habire getiriyorlar "yasa böyle" diye. Hayır efendim yasa diye değil. Oraya oturtulmuş bu cezaları uygulayan insanlar. Bu cezaları kesen yönetim kurulundan geçiren insanlar, bunlar yasakçı bir zihniyetle hareket ettiği sürece siz istediğiniz kadar yasayı düzeltin ne olacak ki, değişmez. Esas olan oradaki kafayı değiştirmek. Bu kafa da nerde değişecek RTÜK'te değişecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ittifaktan aHaber'e 43 ceza daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN