Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Canavar böcek' bin 300 ağacı daha kestiriyor

İstanbul'da şimdiye kadar yüzlerce ağacı kurutan 'canavar böcek' yüzünden, mayıs ayına kadar, çoğu Fatih'te ve Zeytinburnu'nda olmak üzere bin 300 ağaç daha kesilecek

Giriş Tarihi: 14.12.2015
'Canavar böcek' bin 300 ağacı daha kestiriyor
İstanbul'da yüzlerce ağacı kurutan "Canavar Böcek" yüzünden mayıs ayına kadar bin 300 ağaç daha kesilecek. Kesilecek ağaçların büyük çoğunluğu Fatih ve Zeytinburnu'nda bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), son dönemde artan bitki ve kereste ithalatı sırasında Uzakdoğu ülkelerinden Türkiye'ye geldiği tahmin edilen Turunçgil Uzun Antenli Böceği (Anoplophora Chinensis) ile mücadele çalışmalarına devam ediyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ortaklaşa çalışan ekipler, bugüne kadar İstanbul'da yüzlerce ağacı imha etti. İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek, bitki dünyasının kanseri olarak bilinen canavar böcekle mücadele için, İstanbul'da mayısa kadar 1300 ağacın daha kesileceğini bildirdi.

İMHA EDİLECEKLER
İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mücadele kapsamında, Yedikule Surdibi'nde hastalıklı olduğu tespit edilen bir ağacı kesti. Hastalığın ilk olarak Zeytinburnu Abdi İpekçi Spor Salonu çevresinde görüldüğünü anlatan Mehmet İlhan Şimşek, bunun üzerine il genelinde binlerce ağacı kontrol ettiklerini, hastalığın yayılmaması için çalışmalarını sürdürdüklerini ve hastalıklı ağaçların yongalama makinesinde imha edileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Canavar böcek' bin 300 ağacı daha kestiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN