Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorgulama nasıl yapılır?

üzerinden Sorgulama yaparak çalıştığınız gün sayısına ve için ne kadar zamanınız kaldığına kolayca ulaşabilirsiniz. Peki e-devlet üzerinden SGK Hizmet Dökümü Sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet şifresi nasıl alınır? İşte detaylar!

Giriş Tarihi: 14.12.2015 11:09 Güncelleme Tarihi: 14.12.2015 11:11
E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Sorgulama nasıl yapılır?
ile vatandaşlar artık her türlü hizmete kolayca ulaşabiliyor. portalı resmi kurumlarda sıra bekleme derdini ortadan kaldırıyor. ile sorgulama işlemini kolayca yapmak mümkün. Böylece SGK pirim günü ve ile ilgili bilgilere tek tıkla ulaşabilirsiniz. Peki e-devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? İşte cevabı!

SGK Hizmet Dökümü nedir?

SGK Hizmet Dökümü, SGK kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre açıklayan bir dökümandır. Bu döküman ile ne zaman işe girildiği, ne zaman işten ayrılındığı, kaç farklı yerde çalışıldığı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olunduğu, aylık ve yıllık prim gün sayıları kısacası tüm sigorta sorgulamaları ayrıntılı bir şekilde görülebilir. Peki SGK hizmet dökümü e-devlet giriş ile nasıl görüntülenir? İşte cevabı!


E-Devlet üzerinden SGK Hizmet Dökümü Sorgulama nasıl yapılır?

nizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan "E-Hizmetler" seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan "Sosyal Güvenlik Kurumu" (SGK) başlığını bulun. Altında yer alan seçeneklerden "4A SGK Hizmet Dökümü" yani SSK hizmet dökümü için "4A Hizmet Bilgisi" ni tıklayın. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir. SGK hizmet dökümü sorgulama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E DEVLET SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet nasıl kullanılır?

E-Devlet işlemlerimizi gerçekleştirebileceğimiz site adresi E-Devlet'in resmi internet adresidir. Bütün E-Devlet işlemlerimizi bu siteden yapacağız. Web sayfasına girdiğimizde sağ üstte bulunan sisteme giriş butonuna tıklayacağız. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaramız ile E-devlet şifremizi girerek sisteme girişimizi yapabiliriz. Eğer E-devlet şifreniz yoksa ilk başta şifre almanız gerekir. E devlete giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet şifresi nasıl alınır?

Eğer E-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN