Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tele-dolandırıcılar bu sefer baltayı taşa vurdu

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Tele-dolandırıcılar bu sefer baltayı taşa vurdu

Turgut Yılmaz'ı arayan tele-dolandırıcılar Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın sesini taklit ederek para istedi. Kasırga'nın sesini tanıyan Yılmaz savcılığa şikayette bulundu

Vatandaşı kandırmak için sınır tanımayan telefon dolandırıcıları, bu kez Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın sesini taklit ederek işadamı Turgut Yılmaz'ı kandırmaya çalıştı. Ancak Yılmaz durumu anlayınca dolandırıcıların planı suya düştü.

RENK VERMEDİ

Olay önceki günlerde yaşandı. Kendisini "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga" olarak tanıtan ve sesini taklit etmeye çalışan tele-dolandırıcı, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın işadamı olan kardeşi Turgut Yılmaz'ı telefonla aradı. Dolandırıcı, işadamı Yılmaz'dan maden faciasında hayatını kaybeden bir işçinin ailesine yardım etmesini istedi. Fakat Kasırga'nın sesini iyi tanıdığı için kendisini arayan kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan Turgut Yılmaz, soğukkanlı bir şekilde banka hesap numarası istedi. Parayı derhal yatıracağını söyledi. Yılmaz, telefonu kapatır kapatmaz da Fahri Kasırga'yı arayıp durumu bildirdi. Bir telefon dolandırıcısının sesini taklit edip adını kullanarak bağış topladığını anlattı. Kasırga da hemen Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na avukatı aracılığı ile suç duyurusunda bulundu ve sesini taklit ederek işadamından para isteyen kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi. Savcılık, işadamı Turgut Yılmaz'ı arayan ve para isteyen kişinin telefonunu ve kimliğini tespit etmek için soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tele-dolandırıcılar bu sefer baltayı taşa vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN