Çocuğa cinsel istismar suçuna 23 yıl

Giriş Tarihi: 15.12.2015 12:07 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015 12:20
Çocuğa cinsel istismar suçuna 23 yıl

Eskişehir'de, yeğenine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Ş.B., 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir'de yaşayan Ş.B. hakkında 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde 'cebir, tehdit ve/veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan dava açıldı. Mahkemede görülen duruşmaya sanık Ş.B., sanığın babası ve avukatlar katıldı. Mağdur B.A.'nın avukatları, karar duruşmasında sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Sanık avukatı ise, mütalaayı kabul etmediklerini ve mağdurun ifadelerinin çelişkili olduğunu ve mağdurun cinsel istismara maruz kaldığını iddia ettiği gün sanığın cezaevinde olduğunu belirterek beraat talebinde bulundu.

Sanık Ş.B. ise, hakkında iddia edilen suçlamaları kabul etmeyerek, mağdur hakkında ailesi ve kendisinin tasvip etmediği davranışlar bulunduğunu ve verdiği ifadelerin kurmaca olduğunu iddia etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme Ş.B.'yi 'cebir, tehdit ve/veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuğa cinsel istismar suçuna 23 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN