Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyanet'ten çocuklara özel takvim

Giriş Tarihi: 15.12.2015 10:38
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 yılı için çocuklara özel "Diyanet Çocuk Takvimi" hazırladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca 2013 yılından bu yana her yıl hazırlanan takvimde, çocukların ahlaki ve sosyal gelişimini destekleyecek ayet-i kerimeler, hadisler, atasözleri ve vecizeler yer alıyor.

Takvimde ayrıca "Ayraç", "Peygamberin Arkadaşları", "Acayip mi Acayip", "Ne diyelim", "Bir Bundan Bir Şundan", "Hayvanlar Ülkesi", "Der Kenar"
başlıkları altında bölümlere yer veriliyor.

Ayraç adı altında haftada bir güne denk gelecek şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çocuklara özel yayınlarından biri tanıtılıyor. Bu yayınlar
arasında, "Evimde Saklı Bilim", "Dini Değerler Serisi", "Ela ile Efe Umreye gidiyor", "Dedem Eve Dönüyor", "Masal Kitabım" gibi eserler bulunuyor.

"Peygamberin Arkadaşları" bölümünde Hazreti Ömer'in oğlu Abdullah, Ebu Talib'in oğlu Ali, Zeyd Bin Harise'nin oğlu Üsame gibi Hazreti Muhammed ile vakit geçirmiş çocukların ona ilişkin anıları kendi ağızlarından anlatılıyor.

Derkenar bölümünde ise Necip Fazıl Kısakürek'in "Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım" sözü gibi anlamlı sözlerin yanı
sıra çocuklara özel dualar yer buluyor.

Piyasa fiyatı 5 lira olan takvime, il ve ilçe müftülükleri ile camilerden ulaşılabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet'ten çocuklara özel takvim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN