Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlilik programında tanıştığı eşini öldüren sanığa müebbet hapis

Evlilik programında tanışarak evlendiği eşi Selime Gönbak'ı öldüren Rıfat Gönbak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Rıfat Gönbak, Özgecan davasında olduğu gibi herhangi bir ceza indirimden yararlanamazken, karar aile tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Giriş Tarihi: 16.12.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 16.12.2015 14:56
Evlilik programında tanıştığı eşini öldüren sanığa müebbet hapis
Evlilik programında tanışarak evlenen ve eşi Rıfat Gönbak tarafından öldürülen Selime Gönbak davasında mahkeme sanığa haksız tahrik indirimi uygulamayarak ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada bugün sivil toplum örgütleri ve Selime Gönbak'ın ailesi de hazır bulundu. Mahkeme Gönbak'a Özgecan Aslan davasında olduğu gibi iyi hal ve haksız tahrik indirimi uygulamayarak ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırdı.

Karar sivil örgütleri ve ailesi tarafından sevinçle karşılandı. Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Selime Gönbak'ın avukatı Hatice Temizkan 'Çok şükür ki bugün biz bu dava da yanlış olan uygulamayı kırdık. Özgecan davasında da hiçbir şekilde haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadı. Bu davada da savunmalarımız kabul edildi. En azından vicdanımız bir nebze de olsa rahatladı. Buruk bir sevinç duyuyoruz böyle bir karara asla sevinilmez. En azından adalet yerini bulduğu için bir nebze olsun rahatladık. Sanık ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Haksız tahrik indirimi uygulanmadı. Biz bu kararın diğer davalarda emsal teşkil etmesini ve bir daha asla kadın cinayetine hiçbir sanığın kolay kolay cesaret dahi edememesini istiyoruz'dedi.

Selime Gönbak'ın abisi Tural Günaydın ise verilen cezadan dolayı mutlu olduğunu belirterek, 'Kanunun vermiş olduğu cezadan dolayı çok mutluyuz. Kardeşim belki geri gelmeyecek ama bizim içimiz yandı, başkalarının içini
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik programında tanıştığı eşini öldüren sanığa müebbet hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN