Giriş Tarihi: 16.12.2015 09:57 Güncelleme Tarihi: 16.12.2015 15:09
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısında kuvvetli esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, öğleden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop ve İnebolu ile Kırklareli'nin kıyı kesimleri hafif yağmurlu geçecek. Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.BUZLANMA VE DON UYARISISabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.


SİS UYARISIMarmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMUANKARA: Parçalı bulutlu. (4)

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu. (13)

İZMİR: Parçalı yer yer çok bulutlu. (12)

ADANA: Parçalı bulutlu. (18)

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu. (18)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra hafif yağmurlu. (11)

ERZURUM: Parçalı bulutlu. (-1)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kırklareli'nin kıyı kesimleri hafif yağmurlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esecek.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege Kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli esecek.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kıyı kesimleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, bölgenin güneydoğusu yer yer çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN