Türkiye'nin en iyi haber sitesi

55 milyonluk sıra

Yılbaşındaki 55 milyon liralık büyük ikramiyenin hayalini kuran vatandaşlar, şans oyunlarının sembol bayisi Nimet Abla'nın önünde yüzlerce metrelik kuyruklar oluşturdu

Giriş Tarihi: 18.12.2015
55 milyonluk sıra
Yılbaşında 55 milyon lira verecek olan Milli Piyango'ya ilgi gün geçtikçe artıyor. Şans oyunlarının sembol bayisi olan İstanbul Sirkeci'deki Nimet Abla'dan bilet alabilmek isteyen vatandaşlar yüzlerce metrelik kuyruklar oluşturuyor.

ÖZEL GÜVENLİK DEVRİYEDE
Türkiye'nin farklı noktalarından gelip Nimet Abla'dan bilet almak isteyen vatandaşlar sıranın kendisine gelebilmesi için saatlerce bekliyor. Uzayıp giden sıralarda araya girilmesini engellemek ve sıralardaki güvenliği sağlamak için özel güvenlik ekipleri devriye atıyor. Nimet Abla'nın uğruna inan vatandaşlar tek bir bilet almak için saatlerce sıra bekliyor. Uzayıp giden sıralarda gazete okuyan, yemek yiyen vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturuyor. İlgiden memnun olan Nimet Abla Gişe Sorumlusu İsmail Özden, "Bu gişe devamlı ikramiye dağıttığı için insanlar büyük ilgi gösteriyor. Bu sıradan tek bir bilet alıp çıkan da var, tek seferde 2 bin bilet alan da var. 25'ine kalmadan tüm biletler tükenir" dedi.

TÜRBE MUAMELESİ

Nimet Abla gişesi yanında seyyar bilet satan görevliler ise vatandaşların sadece Nimet Abla'dan bilet almasına tepki gösteriyor. Nimet Abla'ya türbe muamelesi yapıldığını söyleyen seyyar satıcılar, "İkimiz de aynı bileti satıyoruz. İkramiyenin kime çıkacağı belli değil. İnsanlar saatlerce sıra bekliyor. Bunu anlamak mümkün değil" dedi. Son 10 yılda gerçekleşen çekilişlerde büyük ikramiyelerin tamamı çeyrek bilete çıkarken, en şanslı il İstanbul oldu. 14 kez büyük ikramiyeye ortak olan İstanbul'u, 4'er kez ikramiye çıkan Ankara ve Adana ile 3 kez ikramiye çıkan İzmir takip etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
55 milyonluk sıra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN