Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bin 200 lirayı bir haftada bozdurdum'

24 bin adet 5 kuruşla tazminat ödeyen Emrah A. "Merkez Bankası'na götürdüğüm bin 200 lirayı bozdurabilmek için bir hafta bekledim" dedi

Giriş Tarihi: 18.12.2015
'Bin 200 lirayı bir haftada bozdurdum'
İzmir'de, eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılandığı davada verilen bin 200 liralık cezayı ödemek için adliyeye 24 bin adet "5 kuruş" getiren Emrah A, davacının "Sen 5 kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikâyetçi oldum ki" sözünün karşılığında bu davranışı sergilediğini söyledi. Emrah A., evlilik planları yaptığı sırada ayrıldığı eski kız arkadaşının bazı davranışlarının zoruna gitmesi nedeniyle, babasına ait aracın 4 lastiğine zarar verdiğini, daha sonra yaptığından üzüntü duyduğunu belirtti.

"ZORUMA GİTTİ"
Olayın ardından şikâyetçi olunması nedeniyle İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açıldığını aktaran Emrah A, yargılama sürecinde avukat tutmadığını, suçu kabul edip, pişmanlığını dile getirdiğini söyledi. Emrah A., mahkemedeki ilk duruşmanın çıkışında eski kız arkadaşının babasının, "Sen 5 kuruş etmez adammışsın, ben niye senden şikâyetçi oldum ki" sözlerine maruz kaldığını, bunun da zoruna gittiğini kaydetti.

"İNTİKAM İÇİN YAPTIM "

Yargılama sonunda bin 200 lira para cezasına çarptırıldığını, cezanın 14 Aralık'a kadar ödenmesini, aksi halde hapis cezasına çevrileceğinin bildirildiğini ifade eden Emrah A., bu sözlerin uzun süre aklından çıkmadığını, cezanın kesinleşmesi sonrası "nasıl intikam alırım" düşüncesine kapıldığını ve aklında bir fikir oluştuğunu anlatarak, şunları söyledi: "Adaletin bana kestiği bir ceza bu, saygı duyuyorum. Ama aklıma, bu cezayı '5'er kuruşlar' halinde vermek ve sözüne karşı kendimce intikam almak istedim. Tazminatı ödemek için ayırdığım bin 200 lirayı Merkez Bankası'na götürerek 5'er kuruşlar halinde vermelerini istedim. Onlar da bir hafta süre istedi. Bildirilen tarihte, 15 Aralık'ta 5'er kuruşluk halde bin 200 lirayı alarak adliyeye götürdüm. Parayı ödemeyecek olsaydım, adliyeye kadar gitmezdim." Ödeme süresini geçirdiği için cezanın hapse dönüştürüldüğünü öğrendiğini söyleyen Emrah A., yasal haklarını arayacağını, hapis cezasından kurtulmayı ümit ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bin 200 lirayı bir haftada bozdurdum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN