'Hayırdır amca' sorusu 138 bin lirayı kurtardı

Telefon dolandırıcılarının ağına düşen 66 yaşındaki Recep Kayabaşı telaş içinde bankaya kredi çekmeye giderken, dinlenme tesisindeki iki garson "Hayırdır amca" diye sorunca dolandırılmaktan kurtuldu

Giriş Tarihi: 19.12.2015
'Hayırdır amca' sorusu 138 bin lirayı kurtardı
Bolu'nun Mengen ilçesinde yaşayan emekli Recep Kayabaşı'nı (66) arayan ve kendisini emniyet amiri olarak tanıtan dolandırıcı, "Terör örgütü hesabınızı ele geçirmek üzere. Operasyon için 138 bin lirayı, söyleyeceğim hesaba yatırın. Para daha sonra size teslim edilecek" dedi. Parayı yatırmazsa örgüte yardım suçundan gözaltına alınacağı söylenince paniğe kapılan yaşlı adam, hemen evdeki altınları alıp, ilçedeki bir kuyumcuda bozdurdu.

GARSONLAR ANLADI

Ancak 138 bin lirayı tamamlayamayan Kayabaşı, Bolu'ya gidip, bankadan kredi çekmeye karar verdi. Minibüse binen Kayabaşı Bolu'ya doğru yola çıktı. Araç dinlenme tesislerinde mola verdi. Karşısındaki kişi telefonu kapattırmadığı için bir yandan telefonla konuşan yaşlı adam heyecan ve telaş içinde restorana girip, su istedi. Panik halinde titreyen yaşlı adamı gören iki garson, "Hayırdır amca" diye sordu. Yaşlı adamın telefonda dolandırıcılarla konuştuğunu fark eden garsonlar Özer Kurt (23) ve Hakan Gümüş (31) hemen telefonu kapattırdı. Daha sonra durumu polise bildirdiler. Olay yerine gelen polis, Recep Kayabaşı'nın ifadesini aldı ve dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı. Dolandırılmaktan son anda kurtulan Kayabaşı, "Eğer garson arkadaşlar fark etmeseydi 138 bin liradan olacaktım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hayırdır amca' sorusu 138 bin lirayı kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN