Soydukları kuyumcudan kaçarken rol yaptılar

Giriş Tarihi: 19.12.2015 17:35

Afyonkarahisar'da bir kuyumcudan yaklaşık 5 bin TL'lik bilezik çalan hırsızlar, kaçarken çevredekilere yakalanmamak için 'Silahla mı vurulmuş?', 'Ölmüş mü?', 'Kim vurmuş?', 'Hastaneye gidelim' ve 'İnşallah ölmemiştir' diye bağırarak kayıplara karıştı.

Kuyumcular Çarşısı'nda dün meydana gelen olayda, önce 2'si bir süre sonra da diğeri olmak üzere biri kadın 3 şüpheli 'a girdi.

İçerideki müşterinin gitmesinin ardından kuyumcu çalışanı kadın Emsal G., şüphelilerin isteği üzerine vitrinden bilezikleri indirdi. Bileziklere bakarak denemek için koluna takan kadın, bileziklerden birini elindeki cüzdanına koymaya çalıştı.

Emsal G.'nin fark etmesi üzerine kadın bileziği bıraktı. Tezgahtarın bileziği vitrine koymak için arkasını döndüğü sırada kadın şüpheli, bir başka bileziği cüzdanına koydu. Erkek şüpheliler ise ara ara konuşarak tezgahtarın dikkatini dağıtmaya çalıştı.

TEZGAHTARI İTTİRİP KAÇTILAR

Kadın şüpheli daha sonra başka modellere bakmak istedi. Tezgahtarın gösterdiği modelleri koluna takıp çıkaran kadın fark ettirmeden iki bileziği daha cüzdanıyla birlikte cebine koydu.

Kolundaki diğer altınları çıkararak iade eden kadın, kuyumcudan ayrılmak üzereyken geri dönerek farklı modellere bakmak istedi. Bu kez daha ucuz modellere bakan kadın birkaç denemenin ardından vazgeçtiğini söyleyip kapıya yöneldi.

Daha sonra bilezikleri yeniden vitrine yerleştirmeye hazırlanan Emsal G.'nin elindeki iki bileziği daha çekerek alan şüpheliler, tezgahtarı ittirerek kuyumcudan kaçarak çıktı.

YAKALANMAMAK İÇİN ROL YAPTILAR

Yaklaşık 7 dakika kaldıkları kuyumcudan 5 bin lira değerinde 5 bileziği alan şüpheliler, görgü tanıklarının ifadesine göre kuyumcudan çıkıp kaçarken, bir yandan da yakalanmamak için 'Silahla mı vurulmuş?', 'Ölmüş mü?', 'Kim vurmuş?', 'Hastaneye gidelim' ve 'İnşallah ölmemiştir' diye bağırdı.

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kayıplara karışan şüpheliler 34 LC 6031 plakalı otomobille olay yerinden uzaklaştı.
Güvenlik kamerasına da yansıyan hırsızlık olayının ardından kuyumcu sahibi ve çalışanı durumu polise bildirdi. Polis sahte plakalı otomobille kaçtıkları tespit edilen şüphelileri yakalamak için güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soydukları kuyumcudan kaçarken rol yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN