Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoksullarla dayanışma haftası

Giriş Tarihi: 19.12.2015 15:12

, 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan "Yoksullarla Dayanışma Haftası" ile ilgili yaptığı açıklamada, yoksulluğun Türkiye'de ve birçok ülkede üzerinde önemle durulan çözüm stratejileri geliştirilen bir sorun olduğunu belirtti.

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan ?Yoksullarla Dayanışma Haftası? ile ilgili açıklama yaptı.

Koçak, ?Tarihimiz boyunca dünyanın her yerinde yoksulların, düşkünlerin yardımına koşmuş, iyilik, güzellik ve hayırda yarışmayı düstur edinmiş bir toplumun fertleri olarak yoksulluğu ortadan kaldırmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Toplumsal refahın tabana yayılmasıyla birlikte birlik ve beraberlik duygularımız da kuvvetlenecektir. Paylaşmak insan olmaktan kaynaklanan bir sorumluluk, mutluluk kaynağı ve bir erdemdir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2011 yılından itibaren 12-18 Aralık tarihleri arasında bulunan hafta ?Yoksullarla Dayanışma Haftası? olarak kutlanmaya başlanmıştır. Tüm dünyada en temel insani haklarından mahrum yaşayan insanlar için, ülkemizin tamamının refah içinde yaşadığı bir Türkiye ve dünya için hep birlikte daha etkin çalışmamız gerekmektedir? dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoksullarla dayanışma haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN