Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da öğretmene darp iddiası

Giriş Tarihi: 21.12.2015 15:14

'da eğitim sendikalarına üye bir grup öğretmen, bir lisede müdür yardımcısının öğrenci velisi tarafından darp edilmesini kınadı.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Suat Özdemir'in 18 Aralık'ta bir öğrenci velisi tarafından darp edilmesini protesto etmek amacıyla okul binası önünde bir araya gelen Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen'e üyeleri, burada açıklama yaptı.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Özdemir'in öğrenci velisi tarafından saldırıya uğradığını ve darp edildiğini ifade ederek, saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Bu olayın öğretmenlerin saldırılara karşı sahipsiz bırakılmasının doğal bir sonucu olduğunu savunan Bahşi, sorumluların cezalandırılmasını ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Öğrencilerini eğitmekten başka amacı olmayan öğretmenlerin bu tarz saldırılara uğramalarını nefretle kınadıklarını kaydeden Bahşi, "Öğretmenimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin her gün bir köşesinden gelen bu tür haberlerden dolayı da derin kaygı duyuyoruz" diye konuştu.

"Öğretmene uzanan eller kırılsın ve öğretmene karışma geleceği karartma" gibi sloganlar atan öğretmenler, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Saldırıya uğrayarak darp edildiği iddia edilen müdür yardımcısı Özdemir'in ise olayla ilgili darp raporu aldığı ve şikayetçi olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ'da öğretmene darp iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN