rüzgârı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen " İstanbul"u izleyen 15 bin kişi, ilahiler ve semazenlerin gösterileri eşliğinde Mevlana'yı andı

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Şeb-i Arus rüzgârı
" İstanbul," Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla AdStation tarafından 19 Aralık Cumartesi günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla dördüncü kez düzenlendi. Tasavvuf felsefesinin büyük âlimi Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 742'nci ölüm yıldönümü münasebetiyle düzenlenen törenin sunuculuğunu Ertem Şener ve Necip Karakaya üstlendi. 40 kişiden oluşan Selçuk Tekay Orkestrası'nın, 35 kişilik semazen ve 30 kişilik mutrib ekibinin hazır bulunduğu tören, Erkam Aydar'ın söylediği ilahiyle başladı. İlahi söylemek üzere sahneye sırasıyla Serkan Kaya, Yusuf Güney, Kutsi, Alişan ve Sami Özer çıktı.

CUMHURBAŞKANI'NDAN SEGÂH TEKBİRİ

Sami Özer seslendirdiği ilahiden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına giderek birlikte segah tekbiri getirdi. Erdoğan'a, Şeb-i Arus İstanbul'a teşrifleri nedeniyle AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu "Besmele" tablosu hediye etti. Fatih Çıtlak'ın yönetiminde yapılan sema ayini ve okunan Kuran-ı Kerim ile Şeb-i Arus noktalandı. Gelirinin tamamı hayır işlerine aktarılan Şeb-i Arus İstanbul'da, bu yıl 500 kişilik dev bir ekip çalıştı. Tören için toplamda 7 TIR ekipman dahilinde, 350 ışık robotu, çeşitli alan içi görüntü yansıtma sistemleri, 105 metre led teknik ekipman kullanıldı. Sinan Erdem'in zemini de semazenler için özel olarak yeniden döşendi. Ses ve ışık sistemiyle birlikte salonun tüm alanları gecenin havasına uygun şekilde hazırlandı ve İstanbul'un o eşsiz silueti bir tennurenin eteğinde gökyüzüyle buluştu. AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Palazoğlu, "Bu yıl da Mevlana'nın adına uygun, kültür başkenti İstanbul'da başarılı bir Şeb-i Arus İstanbul töreni düzenlemenin gururunu yaşıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeb-i Arus rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN